Sesja ślubna w otoczeniu natury

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Wesele za Wami, ale to jeszcze nie koniec emocji. Teraz myślicie o sesji ślubnej, która ma uchwycić pierwsze chwile Waszego małżeństwa. Oddać romantyzm i wyjątkowość ostatnio przeżytych dni. Gdzie zaplanować sesję z fotografem, by była spójna z klimatem wesela i jak się do niej odpowiednio przygotować? Jakie akcesoria wziąć ze sobą w plener? Podpowiadamy!

Co zabrać ze sobą na sesję ślubną?        

Przygotowując się do sesji ślubnej, zawczasu warto pomyśleć o akcesoriach, które mogą się w jej trakcie przydać. Z racji tego, że zdjęcia wykonuje się często na zewnątrz, a pogoda bywa kapryśna, niezbędne jest lusterko. Dzięki niemu szybko poprawisz fryzurę, skontrolujesz stan makijażu, a nawet dokonasz w nim drobnych poprawek. Aby jednak móc to zrobić, musisz mieć przy sobie kosmetyki. Na miejsce weź puder, szminkę i bibułki matujące. Te ostatnie są szczególnie ważne latem, gdy organizuje się większość sesji zdjęciowych. Wysokie temperatury, a do tego delikatny stres mogą spowodować, że wasze twarze pokryją się wilgocią i będą nieestetycznie błyszczeć. Niestety, ale fotograf nie jest w stanie usunąć wszystkich niedoskonałości w Photoshopie. Warto o tym pomyśleć podczas przygotowań.

W trakcie sesji na pewno przydadzą się też butelka wody i buty na zmianę. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jak długo potrwa robienie zdjęć. Pragnienie pojawi się prędzej czy później. Zamiast nerwowo wyczekiwać końca sesji, lepiej zaopatrzyć się w małą butelkę napoju. Buty na zmianę konieczne są natomiast w sytuacji, gdy fotografie zaplanowane są w dość trudnych warunkach. Ujęcia na skałkach, w lesie lub w górach? Szpilki lepiej zapakować do torby, a na miejsce, w którym ma odbyć się sesja plenerowa dojść w wygodnym obuwiu. Z tego samego powodu warto zadbać o dodatkowe okrycie czy parasol, który ochroni przez niespodziewanym deszczem.

Czym się kierować przy wyborze ciekawego miejsca na sesję ślubną?

Wiedząc już, co zabrać ze sobą na zaplanowaną sesję zdjęciową, czas przejść do uzgodnienia jej daty i miejsca wykonania. Zanim podejmiesz współpracę z jakimkolwiek fotografem dokładnie sprawdź jego portfolio. Zarówno zdjęcia weselne, jak i plenerowe wymagają odpowiednich umiejętności, a co najważniejsze profesjonalnego podejścia.

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu Państwa Młodych. Doceniam to, że fotografie, które wykonuję podczas ślubu i wesela stanowią unikalną pamiątkę dokumentującą szczęście oraz miłość dwojga ludzi oraz ich rodzin i przyjaciół. Utrwalenie tych chwil to wysoko postawiona poprzeczka, której z paską staram się sprostać. Działam tak, jakbym chciał, żeby działał fotograf ślubny na moim własnym weselu – to moja główna zasada. W realizacji tego zadania pomagają mi wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczenie. Stawiam na ponadczasowość, ale sprawnie łączę ją z zaproponowaną przez Państwa Młodych stylistyką – mówi Szymon Michoń, fotograf z Tarnowa.

Zakładając jednak, że masz już podpisaną umowę z fotografem, pozostaje Ci zdecydować, gdzie chciałabyś zorganizować sesję. Wspólnie z małżonkiem weźcie pod uwagę odległość, jaką jesteście skłonni przebyć, by dostać się do wymarzonej lokalizacji. Piękne miejsca rozrzucone są w całej Polsce. By ograniczyć koszty, trzeba wybrać plener oddalony maksymalnie o 100 km. Poza tym warto kierować się indywidualnymi preferencjami. Jedni marzą o sesji w mieście, a inni – w scenerii łąk lub lasów. Przy wyborze istotne jest również umiejętne połączenie pleneru ze stylizacjami. Suknia w stylu rustykalnym niekoniecznie pasuje przecież do pełnego przepychu wnętrza pałacowego…

Materiał partnera