szafki metalowe

Jak powstają szafki metalowe?

Szafki metalowe znajdują zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Trwały materiał, który można kształtować w dowolny sposób, sprawia, że są wykorzystywane w różnych dziedzinach i od lat są obecne w instytucjach, obiektach sportowych, na klatkach schodowych czy na ulicach. Obecnie takie szafki są produkowane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii pozwalających na uzyskanie bardzo wysokiej jakości wykonania. Jak dokładniej? Wyjaśniamy.

Jak wytwarza się szafki metalowe?

O wytwarzaniu szafek metalowych opowiedział nam specjalista w tej dziedzinie. Pracownik firmy  METAKO Sp. z o. o. z Chełma wyjaśnia, że obecnie produkcja szafek została zautomatyzowana i są do niej wykorzystywane nowoczesne urządzenia, takie jak maszyny CNC. Zastosowanie takiej technologii pozwala na wytworzeniu wielu produktów w krótkim czasie, a co najistotniejsze, każdy wyrób charakteryzuje się jednakową, wysoką jakością i precyzją wykonania

Produkcję szafek rozpoczyna się od wykrawania odpowiedniego kształtu z metalu przy użyciu maszyny sterowanej numerycznie. To pozwala na uzyskania wielu, identycznych kawałków metalu, z których powstanie gotowy produkt. Następnie metalowa powierzchnia jest wyginana w odpowiedni sposób, aby nadać jej pożądany kształt.

Kolejnym etapem jest malowanie produktu. Wykonuje się to w lakierni proszkowej, a zastosowanie tej techniki umożliwia dokładne i równomierne nałożenie koloru. Ostatnim etapem produkcji jest łączenie poszczególnych elementów szafek za pomocą nitów oraz wstawianie zawiasów, drzwiczek oraz innych elementów, w zależności od rodzaju wyrobu.

Gdzie można stosować szafki metalowe?

Taki rodzaj szafek, ze względu na solidny materiał wykonania, a także szeroką dostępność wzorów, wielkości i kształtów, znajduje niezwykle dużo zastosowań. Na pewno spotkałeś na ulicach szafy metalowe mieszczące elementy instalacji gazowej czy elektrycznej. To właśnie jedno z zastosowań tych wyrobów. Jednak szafki z metalu można spotkać również w wielu innych miejscach.

Często są wykorzystywane w biurach jako meble do przechowywania dokumentów. Na ich popularność w takich miejscach wpływa możliwość dopasowania kształtu do rodzaju pomieszczenia, na przykład ustawienie bardzo wąskich i wysokich szaf, które oszczędzają przestrzeń. Kolejną zaletą jest możliwość wyposażenia ich w zamki elektroniczne umożliwiające dostęp do dokumentów jedynie upoważnionym pracownikom.

Tego typu meble spotyka się również w szatniach i pomieszczeniach socjalnych używanych przez pracowników. Tutaj znaczenie ma ich solidne wykonanie i trwałość. Takie szafki metalowe, używane na co dzień przez wiele osób, są narażone na uszkodzenia, dlatego muszą być wytrzymałe i odporne. Zastosowanie metalu jako materiału ich produkcji sprawdza się bardzo dobrze w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Materiał partnera