sala konferencyjna

Jak powinna być wyposażona sala konferencyjna?

Sala konferencyjna to pomieszczenie, którego projekt musi być bardzo dobrze przemyślany. W jej przypadku liczy się bowiem nie tylko sama aranżacja wnętrza, ale też jego funkcjonalność, na którą w dużej mierze składa się wyposażenie. Radzimy, jakich elementów nie może zabraknąć w dobrze wyposażonej sali konferencyjnej.

Dlaczego sala konferencyjna jest tak ważnym pomieszczeniem?

Sale konferencyjne to pomieszczenia, które pełnią bardzo istotną funkcję – odbywają się w nich różne ważne spotkania, przeprowadzane są tam narady oraz, jak sama nazwa wskazuje, konferencje i szkolenia. W związku z tym, ten pokój musi być urządzony w odpowiedni sposób.

Sale konferencyjne to pomieszczenia przeznaczone na różnego rodzaju spotkania i wydarzenia o charakterze biznesowym, toteż muszą być zaaranżowane jednocześnie w sposób formalny i komfortowy. Nie może tam zabraknąć konkretnych mebli i sprzętów, które są niezbędne do prowadzenia konferencji, szkoleń lub prezentacji – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący Hotel AMBER, w którym znajduje się świetnie wyposażona sala konferencyjna.

Jak powinna być wyposażona sala konferencyjna?

Sala konferencyjna, bez względu na to, czy jest ona częścią biurowca czy centrum konferencyjnego, powinna być odpowiednio zaprojektowana i wyposażona w konkretne elementy.

W pomieszczeniach, w których odbywać się mają spotkania o charakterze biznesowym, powinien znaleźć się stół owalny lub stół w kształcie litery „U”, ponieważ pozwalają one na swobodną rozmowę. W komplecie ze stołem powinny znaleźć się wygodne krzesła, na których można komfortowo siedzieć przez kilka godzin.

Jeśli chodzi o sale konferencyjne przeznaczone na większe wydarzenia, takie jak szkolenia czy duże konferencje, to powinny być zaaranżowane w ten sposób, aby zapewnić prelegentom widoczne dla wszystkich miejsce do wystąpień (np. odpowiednio wysoki podest lub scenę), a gościom wygodne miejsca do siedzenia, które pozwalają na dobry odbiór płynącego od prelegentów przekazu.

Bez względu na charakter sali konferencyjnej, nie może w niej także zabraknąć sprzętów audiowizualnych, takich jak:

  • projektor multimedialny z ekranem projekcyjnym,
  • dobrej jakości system nagłaśniający,
  • system konferencyjny (bazuje na wykorzystywaniu pulpitów wyposażonych w mikrofony),
  • tablice interaktywne.

Poza tym, w sali konferencyjnej trzeba zadbać o jak najlepszy odbiór internetu bezprzewodowego oraz o dobrze działającą klimatyzację, która zapewni optymalne warunki w pomieszczeniu. Ważne jest również dobrze dobrane oświetlenie i  dobry system sterowania nim, który pozwoli na wygodne dostosowywanie natężenia światła do aktualnych potrzeb i panujących warunków.

To najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w dobrze wyposażonej sali konferencyjnej. Owszem, można też zaszaleć bardziej i postawić na więcej ciekawych sprzętów i innych elementów wyposażenia. W tej kwestii ograniczać może was tylko własna wyobraźnia. Pamiętać jednak trzeba o tym, że sala konferencyjna musi być przede wszystkim funkcjonalna i tą zasadą kierować się przy jej projektowaniu i urządzaniu.

Materiał partnera