urządzenie do zakuwania węży

Jak poprawnie dobrać tuleje podczas zakuwania węża?

Przewody gumowe i teflonowe stanowią grupę węży, która znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Sprawność działania poszczególnych instalacji zwykle zależy od odpowiedniego przygotowania wchodzących w ich skład elementów. Szczególnie ważną rolę w tym aspekcie odgrywa sprawnie przeprowadzone zakuwanie tego typu węży, do którego niezbędne jest wykorzystanie odpowiednio dobranych tulei. Zobacz, czym kierować się przy zakupie tych elementów!

Na czym polega zakuwanie węży?

Węże gumowe i teflonowe  na ogół służą do transportowania różnego rodzaju płynów, w tym także substancji chemicznych w stanie ciekłym. Wysokiej jakości przewody powinny być szczelne i elastyczne. Do zakuwania wspomnianych węży produkowanych przez renomowaną firmę, taką jak TOBI, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, zwane zakuwarkami bądź prasami zaciskowymi. Cały proces zakuwania oraz montażu tulejek przebiega w ściśle określony sposób. Najpierw przycina się wąż w ten sposób, aby zyskał on pożądaną długość, a następnie na jego końcu umieszcza się odpowiednio dobraną tuleję. W dalszej kolejności do wnętrza przewodu wkłada się zakuwkę. Następnie należy umieścić produkt w zakuwarce. Przed jej uruchomieniem wybiera się spośród różnych dostępnych opcji konkretną, najbardziej pożądaną w danym przypadku średnicę zakucia. Po zaprasowaniu tulejki staje się ona stabilnym łącznikiem węża z innymi elementami instalacji. Dzięki starannie wykonanym zakuciom cały układ działa sprawnie przez długi czas.

Od czego zależy wybór odpowiedniej tulei do węża hydraulicznego?

Tuleje wykorzystywane przy zakuwaniu węży przemysłowych występują w różnych odmianach i wariantach. W takiej sytuacji często pojawia się pytanie, czym kierować się przy wyborze najlepszego produktu. Należy mieć świadomość, że funkcjonalność danej tulejki do węża przemysłowego zależy w głównej mierze od jej odpowiedniego dopasowania do danego modelu węża. Głównym kryterium doboru odpowiedniej tulei jest konstrukcja węża, jego średnica zewnętrzna oraz grubość ścianki. Dodatkowo możemy wybierać również materiał wykonania tulei – stal nierdzewna, stal ocynkowana, a także np. aluminium.

Materiał partnera