owijarka

Jak pakować produkty o dużych gabarytach?

Zarówno dla osób przeprowadzających się, klientów różnych marek, jak i firm kurierskich bardzo duże znaczenie ma zapakowanie produktu. Dotyczy to przesyłek o wszelkich gabarytach. Odpowiednie zabezpieczenie towaru pozwala na transport bez uszkodzenia zawartości paczki. Konsekwencją dużego znaczenia tej kwestii jest pojawienie się wielu istotnych wskazówek oraz szczegółowych instrukcji, opisujących właściwe sposoby pakowania. Przekonaj się, jak należy pakować produkty duże gabarytowo.

Wytrzymałe i odporne opakowanie

Opakowanie zewnętrzne zarówno przy drobnych, jak i dużych gabarytowo przedmiotach powinno być trwałe oraz odporne na zniszczenia. Z tego względu, jeśli to możliwe należy wykorzystać do tego kilka połączonych ze sobą metod pakowania. Warto pamiętać, że im cięższa jest zawartość paczki, tym solidniejsze powinno być opakowanie zewnętrzne.

Przy transporcie mebli, urządzeń AGD, a także innych dużych gabarytowo przedmiotów warto wykorzystać owijanie i zawijanie, co ułatwić może wykorzystanie owijarki. Ta forma pakowania chroni przedmiot przed zarysowaniem.

Nie należy zapominać, że także zapakowane w kartony lub ustawione na palecie przedmioty mogą być zabezpieczone za pomocą rozciągliwej i wielowarstwowej folii. Pomoże ona nie tylko zabezpieczyć towar przed jego zniszczeniem, lecz także zminimalizuje ryzyko zabrudzenia i zawilgotnienia. Maszyny pakujące mogą także pomóc w utrzymaniu towaru w stałej pozycji, amortyzować, czyli chronić go przed wstrząsami, a także oddzielać od siebie poszczególne produkty o dużych gabarytach tak, aby zmieściły się w jednej dobrze zabezpieczonej paczce.

Zabezpieczenie towaru i wolnych przestrzeni

Pakując towar w karton lub przewożąc jednocześnie kilka produktów, należy nie tylko dobrze zabezpieczyć sam towar, lecz także wolne przestrzenie występujące w paczce. Wypełniaczem pomagającym zabezpieczyć zawartość paczki przed niechcianym przemieszczaniem się w opakowaniu jest folia bąbelkowa, poduszki wypełnione powietrzem lub styropian. Ciężkie przedmioty często obłożone zostają formami styropianowymi, dobrze dopasowanymi do ich kształtów.

Jak zaznacza ekspert reprezentujący firmę oferującą maszyny pakujące oraz linie produkcyjne MADEJ – PAK: Zabezpieczenie wolnych przestrzeni w paczce nie tylko pomaga w zmniejszeniu ryzyka przemieszczania przedmiotu, lecz także zabezpiecza zawartość przed wstrząsami towarzyszącymi procesowi transportu. W konsekwencji wpływa na bezpieczeństwo produktu, a także jego użytkownika, jeśli wielkogabarytowy produkt to na przykład kuchenka.

Duże towary o nietypowych kształtach

Transportując niestandardowe przesyłki należy dokładnie zabezpieczyć całą paczkę, nie pozostawiając żadnych niezabezpieczonych elementów. Jeśli produktem o dużych gabarytach są meble tapicerowane lub inne towary, które wykonane zostały z tkanin, warto użyć do nich opakowania foliowego.

Przy transporcie dużych paczek o nieregularnym kształcie należy także użyć dodatkowych wzmocnień w formie tektury lub taśm. Z kolei etykietę produktu lub kartkę z opisem, co w daną paczkę jest zapakowane, najlepiej jest umieścić na płaskiej powierzchni produktu.

Materiał partnera