papierowe kwiaty ozdobne

Jak można wykorzystać papierowe kwiaty ozdobne?

Wzornictwo florystyczne czy w ogólne roślinne to jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych wykorzystywanych przy różnych okazjach i dostępnych w różnych formach. Wzory kwiatów i liści pojawiają się m.in. na taśmach ozdobnych, papierze dekoracyjnym, wstążkach i innych materiałach. Niezwykle efektownym rozwiązaniem są również papierowe kwiaty ozdobne, które do złudzenia przypominają żywe okazy. Gdzie się je wykorzystuje?

Scrapbooking i nie tylko

Różnego rodzaje papierowe artykuły ozdobne, takie jak taśmy, arkusze dekoracyjne czy właśnie kwiaty znajdują zastosowanie w zyskującej na popularności dziedzinie rękodzieła, a mianowicie w scrapbookingu. Pojęcie to oznacza ręczne zdobienie albumów, pamiętników i innych materiałów, gdzie zdjęcia, wspomnienia czy pamiątki rodzinne dekoruje się przy pomocy wybranych akcesoriów. Kwiaty papierowe sprawdzają się tu znakomicie – mogą stanowić efektowną ozdobę poszczególnych stron i okładki, nadają się do podkreślenia wyjątkowych chwil, takich jak ślub, narodziny dziecka czy podróż w wymarzone miejsce. Inną techniką, w której można wykorzystać papierowe kwiaty, jest decoupage, czyli metoda zdobienia przedmiotów do dekoracji wnętrz, np. pudełek i szkatułek. Poza tym kwiatki z papieru mogą stać się ozdobą wszelkich ręcznie wykonanych prac, np. kartek okolicznościowych czy opakowań na prezenty.

Aranżacje na specjalne okazje

Papierowe kwiaty, niezwykle efektowne i trwałe, to doskonałe rozwiązanie do projektowania okolicznościowych aranżacji. Nadają się one do tworzenia dekoracji, które można umieścić np. na ścianach czy stołach. W ten sposób przyozdobimy wnętrze na specjalną okazję. Kwiaty z papieru, czy to luźno ułożone, czy też w formie bukietów lub girland, przydadzą się do aranżacji sali weselnej, ale można je wykorzystać również przy okazji innych ważnych uroczystości, takich jak rocznica związku czy chrzest dziecka.

Co jeszcze?

Ekologiczna i trwała alternatywa dla żywych kwiatów to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się również do dekoracji ubrań i dodatków do garderoby.

Papierowe okazy można umieścić na pasku, torebce czy sukience, które wykorzystamy przy specjalnej okazji, np. na sesji fotograficznej. – Mówi pracownik firmy Dekoracyjna Taśma. – Ciekawym dodatkiem może być również wianek wykonany z kwiatów papierowych. Tego typu kwiaty staną się także efektownym uzupełnieniem biżuterii oraz akcesoriów do włosów, takich jak spinki czy opaski.

Warto również zaznaczyć, że papierowe kwiaty mogą stać się miłym upominkiem, czy to samodzielnie, np. w formie bukietu lub efektownego pudełka, czyli tzw. flower box, czy to jako dodatek do czekoladek, wina lub innego prezentu.

Materiał partnera