Starsza pani na łóżku szpitalnym

Jak działają pneumatyczne poduszki przeciwodleżynowe?

Siedzący tryb życia towarzyszy znacznej części społeczeństwa. Dodatkowo brak ruchu jest przyczyną wielu chorób o podłożu cywilizacyjnym. Długie godziny spędzane w pracy przed komputerem w pozycji siedzącej powodują problemy z kręgosłupem czy krążeniem. Zagrożeniem jest też nieprawidłowa pozycja siedząca powodująca garbienie się. Jak zapobiegać problemom związanym z siedzącym trybem życia?

Poduszka przeciwodleżynowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Obecnie bardzo często styl życia czy też praca wymuszają długotrwałe siedzenie w jednej pozycji. Niestety to nie sprzyja w żaden sposób zdrowiu. W tego typu sytuacjach warto zwrócić uwagę na swoją pozycję i starać się ją kontrolować. Dzięki temu można:

  • zapobiegać negatywnym skutkom siedzenia,
  • przeciwdziałać już powstałym problemom.

Jedną z najważniejszych kwestii jest przede wszystkim właściwe przygotowanie swojego miejsca pracy. Prawidłowa pozycja podczas codziennych obowiązków wpływa bezpośrednio na kręgosłup. Specjaliści z takich firm, jak PNEUMAT PODUSZKI I MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE, podkreślają jednak, że nawet najlepiej dopasowane krzesło nie daje gwarancji wygody. Pozornie poprawna pozycja siedząca to często złudzenie, a problemy mogą pojawić się po kilku latach.

Rozwiązaniem gwarantującym wygodę oraz dbającym o zdrowie są specjalistyczne poduszki przeciwodleżynowe. Odleżyny powstają w sytuacji, kiedy dochodzi do stałego ucisku tkanek miękkich pomiędzy tkanką kostną a podłożem. Jest to nic innego, jak stan niedokrwienia. Poduszka przeciwodleżynowa przeznaczona do siedzenia ma za zadanie zapobiegać powstawaniu takich zmian. Jej stosowanie powoduje znacznie zmniejszenie nacisku, dzięki czemu możliwe jest zachowanie pełnej drożności naczyń krwionośnych.

Dla kogo przeznaczona jest poduszka przeciwodleżynowa i jak ją dopasować?

Poduszka przeciwodleżynowa została stworzona głównie z myślą o tych, którzy przynajmniej kilka lub kilkanaście godzin dziennie spędzają w pozycji siedzącej. Są to nie tylko pacjenci na wózkach inwalidzkich. Poduszka jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują długie godziny w pozycji siedzącej.

Prawidłowo dopasowany produkt redukuje nacisk na tkanki miękkie nawet do 65%. Ważna jest jednak jakość wykonania. Decydując się na taki produkt, należy uwzględnić także wielkość i materiał, z którego został wykonany. Nietrafiony wybór poduszki przeciwodleżynowej nie zapewni dostatecznej wygody i jej stosowanie będzie bezzasadne. Pomocna może okazać się w tym przypadku konsultacja ze specjalistą.

Materiał partnera