odzież używana

Jak działają dostawcy odzieży używanej?

Odzież używana już do wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał ulec zmianie. Użytkowników przyciągają przede wszystkim niskie ceny ubrań, które idą w parze z dobrą jakością produktów. Nie dziwi więc fakt, że sklepy typu second-hand można znaleźć w prawie każdej większej miejscowości. Trafiająca do nich odzież przeważnie pochodzi zza granicy.

Czym są właściwie second-handy?

Sklepy z odzieżą używaną zdobyły popularność już kilkadziesiąt lat temu i wciąż cieszą się uznaniem sporej grupy klientów. Konsumenci doceniają niskie ceny odzieży z drugiej ręki, która cechuje się wysoką jakością i szerokim wyborem fasonów i rozmiarów. Produkty są przeważnie sprowadzane do sklepów zza granicy, a ich pozyskiwaniem zajmują się bezpośredni importerzy.

Skąd pochodzi odzież używana?

Odzież używana, którą można kupić w second-handach, przeważnie jest sprowadzana z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. Jak wyjaśnia pracownik hurtowni odzieży używanej Darja, ubrania zwykle sa pozyskiwane w ramach zbiórek door-to-door, podczas których mieszkańcy oddają niepotrzebną im odzież. Zebrane tekstylia są selekcjonowane, dlatego do sprzedaży trafiają jedynie produkty w dobrym stanie, czyste i bez większych uszkodzeń. Dzięki temu w sklepach można trafić na prawdziwe perełki, czyli stroje od znanych producentów w bardzo niskich cenach.

W ciucholandach można znaleźć ubrania różnej jakości i w różnych cenach. Wszystko zależy od tego, z jakim dostawcą współpracuje właściciel lumpeksu i jaką politykę sprzedaży obrał. W niektórych punktach sprzedaży dostępne sa jedynie wyselekcjonowane stroje, które wyglądają jak nowe, natomiast w innych znajdziesz spodnie czy bluzki w cenie kilku złotych.

Jak działają dostawcy odzieży używanej?

Dostawcy odzieży używanej przeważnie starają się nawiązać współpracę z firmą działającą w kraju, z którego ubrania będą sprowadzane. Następnie określają, jaki rodzaj i stan odzieży ich interesuje i składają zamówienie na partię towaru. Produkty są wysyłane do Polski lub przywożone samodzielnie przez dostawcę odzieży używanej. Często importerzy prowadzą swoje własne second-handy, a oprócz tego dostarczają ubrania do innych punktów sprzedaży.

Dostawcy starają się wychodzić naprzeciw potrzebom kontrahentów, dlatego umożliwiają zamawianie konkretnych typów ubrań, informują ich na bieżąco o nowych partiach towaru sprowadzonych zza granicy oraz są skłonni negocjować ceny. Jeśli planujesz otwarcie ciucholandu, znalezienie odpowiedniego dystrybutora odzieży używanej powinno być jednym z pierwszych kroków, jakie podejmiesz.

Materiał partnera