Zakład fryzjerski w dobie covid-19

Jak dochować standardów sanitarnych w zakładzie fryzjerskim w dobie koronawirusa? 

Pandemia zmieniła sposób działania wielu lokali usługowych i handlowych, w tym także salonów fryzjerskich. Konieczność zachowania higieny stała się priorytetem, zarówno jeśli chodzi o czystość narzędzi, jak i kontakty pomiędzy pracownikami a klientami. Jakie normy sanitarne obowiązują w salonach fryzjerskich w dobie koronawirusa? O czym trzeba pamiętać w takich miejscach?

Standardy sanitarne w salonie fryzjerskim 

Od początku pandemii zalecenia zdążyły zmienić się już wiele razy, dlatego z miesiąca na miesiąc salony fryzjerskie muszą przestrzegać nieco innych zasad. Zdarzały się już tygodnie, w których praca takich lokali była zakazana. W innym czasie obowiązkiem stało się noszenie maseczek zarówno przez klientów, jak i  pracowników. Każdy salon musiał być także wyposażony w środki do dezynfekcji, a dodatkowo zalecano wykonywanie bezdotykowego pomiaru temperatury.

W dobie pandemii warto przestrzegać nie tylko wymagań związanych z obostrzeniami. Konieczne jest także wdrożenie dodatkowych działań, które pozwalają na zachowanie higieny i bezpieczeństwa pracowników oraz klientów. Świetnym wyborem jest czyszczenie narzędzi i stanowisk za pomocą środków do dezynfekcji. W salonach fryzjerskich przydadzą się również maseczki ochronne, rękawiczki oraz jednorazowe ręczniki. Takie produkty kupisz nie tylko w specjalnych hurtowniach, lecz także w miejscach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów dla fryzjerów. Doskonałym przykładem jest Hurtownia & Sklep Fryzjerski Wats.

Dodatkowe praktyki związane z zachowaniem higieny 

W salonach fryzjerskich warto wdrożyć również dodatkowe zabezpieczenia. Idealnie sprawdzi się przeźroczysta płyta plexi zamontowana na recepcji. Jej zadaniem jest oddzielanie klientów i pracowników podczas zapisywania wizyt czy dokonywania płatności. Przyda się także specjalny sterylizator fryzjerski, czyli niewielkie urządzenie pozwalające na błyskawiczne pozbycie się zarazków z wszelkich przyrządów. Niektóre salony decydują się też na przeprowadzanie wywiadu dotyczącego symptomów i ograniczenie tzw. wizyt z ulicy, umożliwiają skorzystanie z usług jedynie po uprzednim zapisaniu się przez telefon lub stronę internetową.

Wszystkie te działania mają za zadanie chronić pracowników i klientów przed zarażeniem. Ma to ogromne znaczenie, zarówno jeśli chodzi o samego koronawirusa, jak i grypę czy inne choroby. Zachowanie wspomnianych norm pozwala na zmniejszenie ryzyka roznoszenia wirusa, zapewniając pełną higienę i zgodność z panującymi restrykcjami nałożonymi przez rząd.

Materiał partnera