Jak dobrać regały do sklepu monopolowego?

Wygląd sklepu może albo przyciągnąć zainteresowanie klienta, który finalnie zdecyduje się na zakup, albo skutecznie zniechęcić go do wizyt w danym miejscu. Z tego względu wszyscy właściciele zakładów handlowych muszą dbać o rozmyślne i schludne ułożenie towaru na półkach. Także dla sklepów monopolowych konieczne jest trafne wybranie dobrych regałów. Warto wiedzieć, jak to zrobić.

Dlaczego umeblowanie w sklepie jest istotne?

Wchodząc do sklepu monopolowego, z pewnością niewielu ludzi zastanawia się nad tym, jaki jest w nim kolor ścian, z czego wykonana została podłoga czy na jakich meblach stoi towar. Niemniej wygląd sklepu zawsze oddziałuje na jego postrzeganie przez klienta, nawet jeśli on sam o tym nie wie. Przekonuje o tym pracownik firmy Iglootechnika z Warszawy:

Miejsca, w których panuje porządek, są chętniej odwiedzane przez klientów niż te, w których asortyment jest poprzewracany albo nie stoi tam, gdzie powinien. Z tego powodu sklepy powinny być meblowane praktycznie, czyli tak, by łatwo można było zachować w nich ciągły ład.

Poza tym, że porządek w sklepie jest czymś miłym i komfortowym dla klienta, warto pamiętać o tym, że dobrze dobrane meble, na przykład regały alkoholowe, ułatwiają realizację swoich obowiązków pracownikom danego miejsca. Dobrze zaprojektowany regał sprzyja szybkiemu rozłożeniu towaru.

Najlepsze regały alkoholowe

Dobrze dobrane regały alkoholowe są przede wszystkim solidnie wykonane, a więc trwałe. Butelki z alkoholem są stosunkowo ciężkim towarem, a w dodatku nierzadko drogim. Dzięki wytrzymałym półkom minimalizowane jest ryzyko strat w postaci pobitych butelek z trunkami wysokoprocentowymi. Regały powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału oraz skonstruowane w taki sposób, by można było ustawiać na nich naprawdę ciężkie przedmioty.

Wszystkie meble sklepowe, a w szczególności regały alkoholowe, powinny być praktyczne i pojemne. Im więcej asortymentu uda się wyeksponować, tym jest większa szansa na sprzedanie dużej ilości (bądź liczby) towaru. Należy jednak pamiętać, że regały powinny być dopasowane do rozmiarów wnętrza, w którym mają stanąć. Ulokowanie dużego mebla w małym pomieszczeniu nie będzie najpewniej dobrym rozwiązaniem.  

Zawsze należy mieć na uwadze dobrą prezencję sklepu. Z tego powodu, poza ustaleniem dobrego gabarytu regału alkoholowego, należy przemyśleć, jaki styl panuje w danym wnętrzu i zdecydować się na zakup takiego mebla, który będzie odpowiadał klimatowi sklepu. Dobrze wyeksponowany alkohol z pewnością zachęci licznych klientów do zrobienia większych zakupów, niż było w planie.

Materiał partnera