Wiertarka z wiertłami

Jak dobrać odpowiednią przedłużkę do wierteł?

Jest spora liczba branż, gdzie niemożliwa okazuje się praca bez wiertarek i wkrętarek. Również grupa zawodów związanych z tak zwaną wykończeniówką nie mogłaby się bez nich obejść. Czasem jednak zdarza się, że wiertarka w typowym wydaniu nie jest w stanie poradzić sobie z trudnodostępnym albo szczególnie małym otworem. Wtedy pomocnym elementem okazuje się przedłużka do wiertła. Jaką rolę pełni ten dodatek i dlaczego każdy powinien o nim pamiętać?

Czym jest przedłużka do wiertła?

Przedłużka do wiertła jest udogodnieniem, które ułatwia pracę w szczególnych warunkach. Chodzi przede wszystkim o wiercenie w trudno dostępnych miejscach. Przedłużka na ogół wygląda bardzo niepozornie, ale potrafi znacząco ułatwić wykonanie pracy. Narzędzie to jest cienkie i długie, ale właśnie te cechy czynią je bardzo pomocnym w wielu przedsięwzięciach, takich jak przewiercanie trudno dostępnych miejsc.

Przedłużki, które można nabyć w miejscach takich, jak WERKON, posiadają specjalne gwinty. Natomiast specjalna budowa nie pozwala na złamanie się narzędzia. Tak złożony zestaw świetnie sobie radzi z wykonaniem cienkiego i głębokiego wiercenia. Sprawdza się on w przypadku, gdy stworzenie otworu standardowym wiertłem nie jest możliwe.

Przedłużki do wierteł produkowane są przeważnie ze stali węglowej, co jest gwarancją dobrej jakości, a przede wszystkim trwałości, bo takie wymagania są stawiane w stosunku do wierteł. Materiał, z jakiego są wykonane, gwarantuje odporność na działanie korozji. W powyższego wynika, że jedna przedłużka na pewno będzie długo służyć.

Jak prawidłowo dobierać przedłużki?

Przedłużki do wierteł mają określone parametry. Produkowane są w różnych rozmiarach i o odmiennym przeznaczeniu. Dlatego szukając przedłużek, warto upewnić się, czy będą one kompatybilne ze sprzętem, który już jest w Twoim posiadaniu.

Niekiedy kupując narzędzia, ma się dylemat dotyczący stosunku ceny do jakości. Trzeba przyznać, że przedłużki nie są same w sobie zbyt drogie. Dlatego z powodzeniem można dostać dobrej jakości część za kilkanaście złotych.

Dla kupujących, którzy nie wiedzą, jaki producent jest gwarantem najwyższej jakości tych narzędzi, pomocne mogą być osoby z obsługi sklepów zajmujących się ich sprzedażą. Zawsze jest pewność, że od nich otrzyma się rzetelną informację na temat tego rodzaju produktu.

Materiał partnera