kurs języka angielskiego

Jak dobra znajomość angielskiego zwiększa możliwości na rynku pracy?

W obecnych czasach znajomość języka angielskiego to standard na rynku pracy. Im więcej języków znamy, tym większe mamy możliwości. W wielu prestiżowych firmach jeden język to dziś za mało, a dobra znajomość już dwóch języków obcych otwiera każde drzwi na życiowej drodze. Dobrą wiadomością jest to, że z roku na rok nasza znajomość języków rośnie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego znajomość języka angielskiego zwiększa możliwości na rynku pracy.

Perspektywy pracy z dobrą znajomością języka angielskiego

Nauka języków obcych jest dziś bardzo opłacalna, a ich znajomość daje nieograniczone możliwości. Osoby znające języki obce mogą nie tylko uczyć się i studiować za granicą, ale mają także szansę zdobycia pracy marzeń. Od kandydata na pracownika wymaga się obecnie znajomości przynajmniej jednego języka obcego – najczęściej angielskiego. Jest to dziś podstawowy wymóg i standard w większości firm, w których proces rekrutacji pracowników zaczyna się właśnie od sprawdzenia umiejętności językowych. Wiele rozmów kwalifikacyjnych odbywa się w języku angielskim, gdyż rekruterzy dobrze wiedzą, że umiejętności w CV, jakie wpisał kandydat, często mogą mijać się z prawdą, a dzięki rozmowie mogą zobaczyć, jaki poziom językowy reprezentuje kandydat. Dlatego, jeśli jesteśmy zainteresowani ofertą pracy na stanowisku, na którym znajomość języka obcego określona jest, jako obligatoryjna, to możemy mieć pewność, że w trakcie rekrutacji zostanie ona zweryfikowana.

Zapotrzebowanie na pracowników znających język angielski na bardzo dobrym poziomie jest ogromne. Osoby znające ten język obcy mają duże szanse na zrobienie kariery zawodowej praktycznie w każdej branży. Dlatego jeżeli nasz poziom językowy nie jest na wystarczającym poziomie, a chcemy ubiegać się o pracę marzeń, warto wybrać się na kurs języka angielskiego w Krakowie. Większość firm wymaga przynajmniej średniej znajomości języka obcego, dlatego warto znać nie tylko podstawy, ale także język biznesowy, który przyda nam się szczególnie w branży usług i handlu. Poza branżami, w których o pracę z językiem angielskim najłatwiej, istnieją także obszary, w których zapotrzebowanie na pracowników rośnie, a specjalistów jest mało, przez co konkurencja jest niewielka, a perspektywy rozwoju są coraz większe. Nie zapominajmy jednak, że znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym to za mało. Dziś liczy się znajomość tego języka na poziomie zaawansowanym.

Co daje dobra znajomość języka angielskiego?

Świat jest coraz bardziej zglobalizowany, a język angielski jest głównym narzędziem komunikacji między obywatelami różnych państw. Języka angielskiego warto się uczyć, tym bardziej, jeżeli chcemy znaleźć dobrze płatną pracę w międzynarodowej firmie. Dobra znajomość języków obcych zdecydowanie podnosi naszą wartość na rynku pracy i otwiera ogromne możliwości. Można dzięki nim znaleźć pracę w bardzo wielu obszarach i to nawet nie mając związanego z nimi kierunkowego wykształcenia. Co więcej, pozwala osiągnąć bardziej atrakcyjne zarobki, ponieważ wynagrodzenia oferowane kandydatom znającym języki obce są dużo wyższe.

Jak zauważa specjalista reprezentujący JCJ Jagiellońskie Centrum Językowe w Krakowie: dobra znajomość języka angielskiego sprawia, że nie jesteśmy ograniczeni do ofert pracy tylko z jednego kraju. Taka znajomość języka daje opcje łatwego znalezienia pracy, również za granicą, a nawet pracy zdalnej z Polski, co w obecnych czasach jest coraz częstszą praktyką.

Biegła znajomość wybranych języków obcych jest mocną stroną kandydata, która może wyróżnić go na tle innych osób biorących udział w rekrutacji. Nasza pozycja na rynku pracy to jeden z powodów, dla którego warto się ich uczyć. Dzięki dobrej znajomości języka angielskiego zyskujemy także swobodę i komfort podczas podróży biznesowych, czy turystycznych.

Materiał partnera