frezarka

Jak dbać o frezarkę?

Frezarka jest urządzeniem przydatnym podczas obróbki metalu, w szczególności – płaskich powierzchni. Z jej pomocą można również kształtować rowki, gwinty oraz zębatki. Jak każde urządzenie – tak i frezarka, może ulegać rozmaitym awariom. By tego uniknąć, warto odpowiednio o nią dbać, dzięki czemu, będziemy mogli użytkować ją bez obaw, że zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jak zatem dbać o frezarkę?

Jakim awariom frezarka ulega najczęściej?

Większość awarii frezarek wynika z zaniedbań. Jednym z najpowszechniejszych problemów jest zapychanie się górnej części maszyny, opiłkami i pyłkami, co z kolei prowadzi do zanieczyszczenia tulei, a w konsekwencji – do przegrzewania się silnika. Tego typu usterka skutkuje nieprawidłową pracą frezarki, a co za tym idzie – nieprecyzyjną obróbką.

Inną, dość popularną awarią frezarki jest uszkodzenie wrzeciona – problem ten dotyczy w szczególności tanich, kiepskiej jakości urządzeń.

Jak odbywa się naprawa frezarki?

Jeśli praca frezarki w jakikolwiek sposób Cię niepokoi – nie zwlekaj. Zdaj się na pomoc profesjonalistów, zajmujących się naprawą oraz remontami urządzeń do obróbki metalu. Jak wygląda remont frezarki? Specjaliści rozpoczynają prace naprawcze frezarki od całkowitego demontażu urządzenia oraz dokładnego sprawdzenia stanu wszystkich jego elementów. Zużyte części, w niektórych przypadkach można zregenerować, zwykle jednak zaleca się ich wymianę.

Po wymianie niesprawnych elementów, mechanicy przystępują do kolejnych czynności: szlifowania prowadnic konsoli, belki i stołu, wymiany nakrętek i regeneracji śrub. Sprawdzeniu podlega także instalacja elektryczna frezarki – jeśli specjaliści zauważą nieprawidłowości, zostanie ona naprawiona lub wymieniona. Po dokonaniu naprawy, urządzenie jest zmontowane i dokładnie przetestowane.

Aby zapobiec pojawieniu się usterki frezarki, warto poddawać ją regularnym przeglądom. Zarówno przegląd frezarki, jak i jej remont, warto zlecić profesjonalistom. Godną polecenia firmą, zajmującą się między innymi naprawą i przeglądem frezarek jest Remo-Tech.

Przegląd frezarki – sposobem na bezawaryjną pracę urządzenia

Doskonałym sposobem na ochronę urządzenia przed usterką, jest przegląd frezarki. Niezależnie od tego, czy dysponujesz frezarką konsolową, łożową czy bramową, możesz zlecić jej dokładny przegląd, w trakcie którego specjaliści rzetelnie ocenią stan urządzenia i dokonają wymiany najbardziej zużytych elementów. Wymiana najbardziej wyeksploatowanych części pozwoli uniknąć usterek, a co za tym idzie – także często kosztownych napraw.

Materiał partnera