serwis oraz konserwacja dachu

Jak dbać o dach? Serwis i konserwacja

Dach to jedna z najważniejszych części budowli. Pełni on wiele istotnych funkcji – odpowiada za ochronę przed odpadami atmosferycznymi czy wiatrem, zabezpiecza przed nagrzewaniem się wnętrza oraz utratą ciepła przez budynek. Jeżeli dojdzie do nieszczelności dachu to konsekwencje mogą być bardzo przykre. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie można korzystać z obiektu. Może też dojść do uszkodzenia czy zniszczenia konstrukcji.

Konserwacja oraz serwis, czyli metody dbania o dach

Konserwacją dachu można nazwać jego odpowiednie pielęgnowanie. Jej celem jest zabezpieczenie przed jego zniszczeniem. Regularna konserwacja daje poczucie bezpieczeństwa i pewności, że nic złego nie dzieje się z danym dachem. Dodatkowym plusem jej przeprowadzania jest fakt, iż znacznie redukuje ona koszty ewentualnych napraw, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie występujących usterek. Taki przegląd wykonuje się najczęściej dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią. Cena konserwacji zależy przede wszystkim od powierzchni danego dachu. Warto regularnie upewniać się, że budynek, w którym się mieszka czy przebywa jest bezpieczny i nie stwarza zagrożenia.

W zadbaniu o dach ważną rolę pełni także jego profesjonalny serwis, który obejmuje takie usługi jak: odśnieżanie i ocieplanie, renowacja, wymiana czy remont. Usługi serwisowe dotyczą zarówno czynności związanych z bieżącą eksploatacją, szybką naprawą pojawiających się usterek, a także planowanych prac, które są związane z konserwacją oraz wymianą wszystkich warstw składających się na dach – od paroizolacji, poprzez termoizolację, aż po warstwę hydroizolacyjną. Serwis może być przeprowadzony na wszystkich rodzajach pokryć dachowych, które znajdują się na dachach płaskich. Jego wykonanie pozwala na utrzymanie właściwego stanu dachu i bezpieczeństwo użytkowania.

Kto powinien wykonywać konserwację oraz serwis dachu?

Tak ważne czynności jak konserwacja czy serwis dachu powinny być przeprowadzone przez fachowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie i są w tej dziedzinie doskonałymi specjalistami. Jedną z firm, która ma w swoim zespole takie osoby jest TermoDach. Wszystkie usługi przez nią świadczone są wykonywane przez zespół, który składa się z doświadczonych specjalistów. Ich niezbędne kwalifikacje oraz umiejętności pozwalają na 100% zaufanie Klientów.

Zarówno serwis, jak i konserwacja pozwalają na odpowiednie zadbanie o dach. Dzięki temu można mieć pewność, że jest on w dobrym stanie i czuć się bezpiecznie w budynku, w którym się mieszka lub przebywa.

Materiał partnera