uklady hydrauliczne przemysl projekt budowa

Innowacyjne zastosowania dla układów hydraulicznych

Podstawowe zadanie układów hydraulicznych opiera się na przeniesieniu i spotęgowaniu siły mechanicznej dzięki sprężonej cieczy. Pompa hydrauliczna jest odpowiedzialna za zasysanie cieczy ze zbiornika (np. olej). Następnie wtłacza ją do układu i wytwarza bardzo duże ciśnienie. Umożliwia ono przeniesienie energii w kolejnym etapie na siłowniki oraz silniki hydrauliczne. Układy hydrauliczne w przemyśle cechują się dużą wydajnością i wszechstronnością, a przy tym płynnością i precyzją pracy. Gdzie układy hydrauliczne znajdują zastosowanie?

Zastosowanie układów hydraulicznych

Układy hydrauliczne wykorzystywane są w każdej dziedzinie przemysłu. Hydraulika siłowa nie potrzebuje dostępu energii elektrycznej, a więc może być wykorzystywana również w trudno dostępnych miejscach, na terenach, które nie posiadają uzbrojenia lub mobilnych maszyn. Możliwości stworzenia niemalże dowolnego układu hydraulicznego powodują, że znajduje on zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.

Układy hydrauliczne są podstawowym elementem wielu maszyn oraz nowoczesnych samochodów, czy też samolotów. Zamontowane w takich elementach systemy hydrauliczne umożliwiają przede wszystkim przekazywanie energii. Znajdują swoje zastosowanie m.in. jako układy kierownicze, wypuszczanie podwozia oraz działanie hamulców.

Ogromną zaletą układów hydraulicznych jest ich wszechstronność oraz wydajność, łatwość sterowania i dokładność. System umożliwia szybką reakcją operatora na wykonywane przez niego czynności. Dzięki wykorzystaniu np. siłowników hydraulicznych zyskuje się dużą możliwość osiągnięcia szerokiego spektrum sił niezbędnych do pracy – od kilku gramów aż do kilku tysięcy ton.

Dlaczego warto stosować układy hydrauliczne?

Układy hydrauliczne stanowią bardzo ważne elementy, bez których wiele maszyn nie byłoby w stanie funkcjonować. Skutecznie konkurują z mechanicznymi i elektrycznymi odpowiednikami. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku urządzeń przemysłowych, górniczych oraz budowlanych.

Jak mówi pracownik Zakładu Mechanicznego Hydromet oferującego układy hydrauliczne:

Innowacyjne układy hydrauliczne przeznaczone są do wykorzystywania w odmiennych gałęziach przemysłu. Dzięki rozwojowi technologii układy te mogą być wyposażone w pompy lub zespoły pompowe dobrane według indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Decydując się na wykorzystanie układu hydraulicznego, zaleca się skorzystanie z oferty profesjonalnych firm oferującego taki asortyment. Doświadczenie w konstrukcji układów oraz wysokiej jakości materiały to gwarancja udanej transakcji. 

Materiał partnera