catering na domówkę

Ile możesz zaoszczędzić zamawiając catering na domówkę?

Każda impreza to nie tylko muzyka i zabawa, ale również zapewnienie gościom poczęstunku. W zależności od charakteru wydarzenia, poczęstunek może składać się z dań ciepłych lub tak zwanej zimnej płyty. Niezależnie od tego, która forma zostanie wybrana, przygotowanie posiłków będzie czasochłonne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu. W ten sposób zaoszczędzi się nie tylko czas.

Mniejsze koszty produktów

Niezależnie od tego, czy domówka jest organizowana na 10, czy na 25 osób wymaga sporych przygotowań, a przede wszystkim zakupów. Niezbędne jest zakupienie wszystkich produktów potrzebnych do przygotowania dań i przekąsek. Tymczasem firmy oferujące catering zaopatrują się w hurtowniach lub u stałych dostawców, u których posiadają zniżki i rabaty.

Ponadto zakup produktów w większych ilościach, jak w przypadku firm przygotowujących kilkadziesiąt lub kilkaset posiłków dziennie zawsze wiąże się z mniejszymi cenami jednostkowymi poszczególnych produktów. Dlatego też cena całkowita dań i przekąsek, jakie oferują firmy cateringowe może być znacząco niższa.

Oszczędność czasu

Osoby, które chociaż raz przygotowywały posiłki i przekąski dla kilku osób doskonale wiedzą, że jest to czasochłonne zajęcie. Począwszy od wymyślenia dań i określenia ilości porcji w zależności od uczestników domówki, aż po zakupy i gotowanie.

Tymczasem jak mówi specjalista z Hotelu Locomotiva w Lublinie oferującej catering: Korzystając z usług cateringowych wszystkie czynności związane z gotowaniem oraz dostarczeniem posiłku zlecone są osobie postronnej. W ten sposób oszczędza się mnóstwo czasu, który można poświęcić na przygotowanie atrakcji na domówkę. Co jest równie ważne, doświadczone restauracje doskonale wiedzą ile porcji należy przygotować, aby nic się nie zmarnowało, a goście nie narzekali na brak przekąsek. Catering obejmuje cały proces przygotowania dań zgodnie ze wskazówkami zamawiającego, w tym również dostawę pod wskazany adres.

Różnorodne menu

Restauracje oferujące usługi cateringu posiadają różnorodne menu, często oparte o sezonowe produkty. Z tego też powodu bez problemu będzie można dopasować poszczególne pozycje imprezowego menu do charakteru domówki oraz preferencji zaproszonych gości.

Menu cateringowe może zawierać zarówno ciepłe dania, jak i zimne przekąski oraz wersje mieszaną. Ponadto oferty cateringowe zawierają również ciepłe i zimne napoje. Wszystkie dania i napoje dostarczane są w pojemnikach zachowujących odpowiednią temperaturę posiłku. Po dostarczeniu pod wskazany adres całe menu jest gotowe do serwowania.

Materiał partnera