Atrakcyjne magazyny do wynajecia blisko Szczecina

Ile kosztuje wynajęcie magazynu w Szczecinie?

Szczecin to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla przedsiębiorców z przeróżnych branż – od mniejszych firm po potężne korporacje i przemysłowe sieci. Nie bez powodu więc zainteresowanie kosztami wynajmu magazynów w tym mieście jest spore. W naszym artykule opowiemy co nieco na ten temat, ale ostrzegamy od razu – nie będziemy przedstawiać żadnych cen. Za to przedstawimy bardzo ciekawą opcję wynajmu magazynów zaledwie 30 km od Szczecina.

Od czego zależą koszty wynajęcia magazynu? – Podstawowa wiedza

Kierując nasz artykuł do wszystkich przedsiębiorców, zacznijmy od podstawowej wiedzy na temat tego, od czego zależą koszty wynajęcia magazynu. Wpływ na nie ma nie tylko lokalizacja oraz – nazwijmy to umownie – metraż. Zakładając, że naszym priorytetem jest koszt wynajmu, nie zawsze najbardziej opłacalną opcją będzie ta, która przychodzi nam na myśl w pierwszej kolejności: magazyn w super atrakcyjnej lokalizacji, w którym przechowywać będziemy mogli wszystkie nasze zasoby. Możemy się bowiem mylić co do kwestii atrakcyjnej lokalizacji (nie zawsze bliżej oznacza w końcowym bilansie taniej), a też nie zawsze za wynajem magazynu od jednej firmy zapłacimy sumarycznie mniej, niż np. za wynajem przestrzeni dla siebie w kilku miejscach. Do czego zmierzamy? – Na poniesione przez nas koszty wpływ mają w bardzo dużym stopniu rozwiązania logistyczne firmy świadczącej usługi magazynowania. Warto też wspomnieć, że jednak nie tylko same koszty wynajmu przestrzeni dla siebie przy wyborze takowych usług powinny mieć dla nas znaczenie.

Wynajem powierzchni magazynowej od firmy świadczącej usługi logistyczne

Gdy szukaliśmy informacji na temat atrakcyjnego pod każdym względem wynajmu magazynu w Szczecinie, dotarliśmy finalnie do firmy z centralą 30 km od tego miasta. To operator logistyczny świadczący usługi w rejonie państw Morza Bałtyckiego, firma Enterprise Logistics ze Stargardu. W kontekście lokalizacji warto dodać coś jeszcze: to 50 km od Kołbaskowa (granica Polsko-Niemiecka) i 125 km od Świnoujścia (przeprawa promowa). Firma ma też magazyny w oddziale w Gdańsku i norweskim Drammen, a do tego ma dostęp i swobodę operowania w magazynach na terenie Szwecji i Danii. Mamy więc do czynienia z doskonałą lokalizacją – szybkim dostępem do infrastruktury drogowej oraz zaplecza portowego. W innym kontekście atrakcyjności wynajmu powierzchni magazynowej wymieńmy po prostu kilka dodatkowych punktów:

  • ocieplony i ogrzewany magazyn wysokiego składowania z bezpyłową posadzką,
  • nowoczesne doki załadunkowe,
  • całodobowa ochrona fizyczna oraz system monitoringu,
  • możliwość lekkiej produkcji oraz montażu.

Czy takie magazyny już po samym wstępnym opisie nie prezentują się atrakcyjnie? – Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Nowoczesne magazyny do wynajęcia to nie tylko po prostu wolne przestrzenie na produkty i towary, to całe zaplecza logistyczne, których usługi warte są swoich cen. 

Materiał partnera