G Suite

Gmail dla firm – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Czy zakładasz firmę, czy szukasz odpowiedniego rozwiązania, bo Twoja poczta doprowadza Cię do szewskiej pasji, musisz zwrócić uwagę na Gmail dla firm. Poczta w G Suite, bo o niej mowa, jest jednym z najbezpieczniejszych, najbardziej rozwiniętych narzędzi dostępnych obecnie na rynku.  To rozwiązanie uszyte na miarę dla każdego, kto ma swoją działalność. Bez znaczenia, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy masz małą firmę, bądź zarządzasz dużym zespołem – Gmail z dodatkowymi aplikacjami od G Suite pozwoli na sprawne działanie i zajęcie się tym, co najważniejsze – pracą.

Dla kogo to narzędzie jest odpowiednie?

Poczta od Google dla firm jest idealna dla każdego, kto dba o to, by wszystkie narzędzia mieć w jednym miejscu. G Suite dostępne dla firm to nie tylko poczta; to dodatkowe aplikacje z pocztą połączone, które umiejętnie wykorzystane mogą znacznie usprawnić działanie firmy i sprawić, że praca biurowa nie będzie podnosić ciśnienia, tylko będzie czystą przyjemnością. 

Jeśli posiadasz już domenę firmową jesteś o krok do przodu w procesie konfiguracji usługi. Gmaila dla firm możesz skonfigurować tak, by maile do Twoich klientów były wysyłane z adresem Twojej domeny. Ty zaś będziesz mógł korzystać z nowoczesnego designu i funkcjonalnej skrzynki pocztowej, a nikt o tym nie będzie wiedział. 

W Gmailu jest również opcja komunikacji z członkami zespołu. Możliwe jest to dzięki kolejnej aplikacji dostępnej w pakiecie G Suite dla firm, Hangouts. Dzięki niej można komunikować się bez konieczności instalacji programów na swoim komputerze. 100% działania w oparciu o Google Cloud.

Prostota przede wszystkim

Im prostsze rozwiązania, tym lepiej! Nie ma co sobie utrudniać życia, dlatego też taki jest interfejs Gmaila – prosty i intuicyjny. W wersji płatnej ma filtry antyspamowe, więc dużo łatwiej jest utrzymać porządek w swojej skrzynce. 

Mówiąc o miejscu na przechowywanie danych: przy firmie, która musi zarządzać spora ilością informacji, czy pracować nad wieloma dokumentami jednocześnie przez kilku członków zespołu, Gmail ma idealne rozwiązania. W tej skrzynce pocztowej miejsce na maile nigdy się nie kończy, a wszystkie załączniki czy pliki do wysłania mogą być bezpiecznie przechowywane w chmurze, na nielimitowanym Dysku. Są one dostępne z każdego miejsca na świecie, z komputera czy urządzenia mobilnego. Tak jak lubisz. 

Co więcej, Gmail pozwala na zwiększenie swojej produktywności. W jaki sposób? Przez połączenie z innymi aplikacjami do zarządzania. G Suite Marketplace to furtka do tysięcy aplikacji, które po zintegrowaniu z usługą G Suite dają naprawdę szerokie pole do współpracy między zespołami jak również na linii pracownik – klient. Wszystkie spotkania, które wynikną z wiadomości można zapisać w kalendarzu, którego udostępnienie klientowi bądź współpracownikowi pozwoli otrzymać wgląd w Twój plan dnia i pracy, a notatki i myśli – spiszesz w intuicyjnej aplikacji Google Keep.

Wszystkie dane zabezpieczone

Bezpieczeństwo danych… to temat z którym musi zmierzyć się niemalże każdy przedsiębiorca chcący zachować kontrolę nad tworzonymi dokumentami w ramach firmy. W Gmailu zadbano o najwyższy poziom bezpieczeństwa. Mail pozwala na planowanie wysyłki maila, czy korzystanie z tzw. trybu poufnego, gdzie użytkownik dostaje dostęp do danej wiadomości za pomocą kodu SMS. Możliwa jest również wysyłka wiadomości, które można otworzyć tylko przez określony czas. W każdym momencie można cofnąć uprawnienia, co spowoduje usunięcie maila ze skrzynki odbiorcy. W wersji G Suite Enterprise wykorzystywane są reguły DLP (Data Loss Protection), które zmniejszają prawdopodobieństwo pishingu, zadbają o bezpieczeństwo danych wrażliwych, które mogą znaleźć się w wiadomościach.  Wersja ta sprawdzi się w firmach, które przetwarzają wrażliwe dane jak np. numery dowodów osobistych czy kart bankowych.

Gmail dla firm w wersji na każdą kieszeń  

Gmail dla firm jest rozwiązaniem, które pozwala na sprawne, proste i skuteczne wykorzystywanie poczty. Wysoki poziom zabezpieczeń oraz dodatkowe aplikacje sprzężone z pocztą dają wiele możliwości i ułatwiają pracę. Zależnie od wybranej wersji G Suite ceny pakietu mogą wahać się od 5,20 do 23 euro miesięcznie. Jednakże najczęściej firmy wybierają wersję pośrednią, która kosztuje 10,40 euro za użytkownika miesięcznie. Bezpłatny test, który jest możliwy pod tym adresem https://flyonthecloud.com/pl/g-suite/ trwa aż 30 dni – to wystarczająco długo, by przekonać się do rozwiązań chmurowych

Materiał partnera