Hurtowy zakup warzyw

Gdzie zaopatrywać się hurtowo w warzywa?

Najważniejszą rzeczą, przy zaopatrywaniu się hurtowo w warzywa, jest znalezienie dobrego producenta. Wbrew pozorom, nie musi być to tak problematyczne jak się wydaje. Wystarczy po prostu zwrócić uwagę na kilka, bardzo ważnych elementów i upewnić się, że nasz przyszły dostarczyciel je spełnia. W artykule wyjaśniamy, czym najlepiej kierować się przy jego wyborze i dlaczego.

Jakość warzyw przede wszystkim

Pierwszym czynnikiem, który musimy sprawdzić przed wyborem producenta to wartość odżywcza produktów, które oferuje. Sprzedawane hurtowo warzywa, muszą być zdrowe i wolne od szkodliwych substancji. Ceną jest przecież nasz organizm i samopoczucie. Powinny oczywiście być również smaczne, ale nie wolno zapominać, że są bogactwem wielu cennych witamin. Dlatego warto wybrać dostawcę, którego proces produkcji jest nam znany.

Kupując żywność w marketach nie zawsze możemy być pewni co do  jakości i użytych środków podczas uprawy warzyw. Dlatego, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w nie u gospodarstw rolnych z wieloletnim doświadczeniem. Większość informacji na temat wybranego przez nas, znajdziemy bez problemu w internecie. Oprócz upewnienia się jak długo działa w branży, warto sprawdzić także obszar jego dystrybucji.

Czym charakteryzuje się dobra uprawa?

Sprzedaż hurtowa, powinna wiązać się także ze świeżością. To podstawa dobrej żywności. Jednak, czy wybierając gospodarstwo rolne, możemy oczekiwać tego przez cały rok? To pytanie zadaliśmy specjaliście:

Tak, obecnie jest to możliwe. Jeżeli producent posiada odpowiednią wiedzę oraz dysponuje specjalistycznymi magazynami, to przechowywane warzywa nie utracą świeżości. Bardzo ważny jest także system nawadniania. To pewnego rodzaju zabezpieczenie upraw przed suszą. W ten sposób przez okres całego roku może dostarczać produkty o jakości wysokiej i, co ważne, stałej.  Nie musi i nie powinna być ona uzależniona od warunków atmosferycznych – odpowiada ekspert z Gospodarstwa Rolnego Stanisław Kuduk z Warty Bolesławieckiej, zajmującego się produkcją i sprzedażą warzyw na terenie Polski oraz Europy.

Bardzo ważną rzeczą, która powinna wpłynąć na nasz wybór jest ochrona środowiska. Produkcja zgodna z normami ekologicznymi to niezwykle istotna kwestia. Jak wiadomo, stosowanie niektórych pestycydów może być bardzo szkodliwe nie tylko dla nas – spożywających warzywa – ale także dla owadów czy flory. Osoby, które nie są nastawione wyłącznie na zysk, lecz poświęcają się swojej pasji, wiedzą jak wykonywać swoją pracę w sposób profesjonalny i nieszkodliwy. Nie poprzestają jedynie na starszych metodach uprawy. Korzystanie z nowszych technik, może świadczyć o rozwoju gospodarstwa.

Hurtowy zakup warzyw – co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na zakup hurtowy, nie ulegajmy pośpiechowi i wybierzmy na spokojnie przyszłego dostawcę. Na warzywa w marketach niestety najczęściej nie mamy wpływu. Ich jakość może być dla nas wątpliwa czy losowa i zostawiać wiele do życzenia. Zaopatrując się w warzywa bezpośrednio u ich producenta, mamy gwarancję jakości oraz przebiegu uprawy, a także świeżości.  Pełnowartościowa i smaczna żywność jest podstawą dobrego samopoczucia, dlatego znajdźmy firmę, która spełnia nasze wymogi.

Materiał partnera