podajnik na papier toaletowy

Gdzie warto zamontować podajniki na papier toaletowy?

Papier toaletowy to jeden z podstawowych artykułów higienicznych, którego nie powinno zabraknąć w żadnej toalecie. Czy to w domu, czy w szkole, w szpitalu, centrum handlowych, restauracji czy zakładzie pracy – papier toaletowy, choć banalny, jest niezbędny. Możemy go przechowywać na różne sposoby, jednak zdecydowanie najskuteczniejszym są specjalne podajniki. Gdzie warto je zastosować?

Podajniki do papieru – gdzie się je stosuje?

Podajnik papieru toaletowego to nic innego jak mocowany do ściany pojemnik, z którego możemy pobierać papier toaletowy z rolki. Zazwyczaj podajniki przystosowane są do przechowywania bardzo dużych rolek, dlatego też obecne są one przede wszystkim w toaletach, z których korzysta większa liczba osób, na przykład:

  • W szkołach i innych placówkach oświatowych
  • Szpitalach, klinikach i przychodniach
  • Centrach handlowych
  • Budynkach ważnych instytucji, np. urzędach, muzeach etc.
  • Restauracjach, barach i innych lokalach gastronomicznych
  • Dworcach i innych dużych węzłach komunikacyjnych.

Oraz wielu innych. Pojemniki tego typu nie są przeznaczone do użytku domowego, ich montaż oraz obsługa byłyby raczej kłopotliwe

Zalety podajników do papieru

Dlaczego podajniki do papieru są stosowane zamiast zwykłych, znanych nam z domowych toalet uchwytów na papier? Powodów jest kilka.

– Przede wszystkim podajniki przystosowane są do przechowywania w nim papieru typu jumbo, a zatem na dużo większych rolkach, niż standardowe, powszechnie dostępne rolki – mówi przedstawiciel firmy Linea TradeZ jednej strony jest to bardziej ekonomiczne, z drugiej pozwala wydłużać czas między wymianami rolki na nową, a to oznacza mniej pracy dla personelu dbającego o stan toalety.

Pozostałe zalety podajników na papier toaletowy to między innymi:

  • Zapewnienie skutecznej ochrony dla rolki – podajnik jest zamykany zwykle na klucz, dlatego rolki nie można z niego wyjąć bez jego otwarcia. To zabezpiecza papier przed kradzieżą, szczególnie w miejscach publicznych takich jak centra handlowe
  • Zabezpieczenie przed wilgocią – podajnik szczególnie okrywa rolkę, pozostawiając jedynie otwór do pobierania papieru. Dzięki temu nie ma ryzyka, że rolka zostanie przypadkowo zwilżona lub zanieczyszczona w inny sposób
  • Wysoka trwałość – w produkcji podajników stosuje się wytrzymałe tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewną, które wykazują się dużą trwałością i wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.
  • Estetyka – designerskie kształty sprawiając, że podajniki bez problemu wpisują się w estetykę toalety.
Materiał partnera