Gdzie szukać tanich ciągników rolniczych?

Ciągniki rolnicze są maszynami, niezbędnymi w pracach rolniczych, ogrodniczych oraz leśnych. Cechują się uniwersalnością i zwrotnością, a ponadto posiadają dobre właściwości poruszania się w terenie. Przed inwestycją w ciągnik rolniczy warto zapoznać się z jego parametrami i dobrać je odpowiednio do prac wykonywanych w danym gospodarstwie. Na zakup istotny wpław ma również cena pojazdu. Gdzie zatem szukać tanich ciągników rolniczych? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Ciągnik rolniczy – nowy czy używany?

Kupowanie tańszych, używanych ciągników rolniczych jest równie popularne, co inwestycja w nowe maszyny. Jest to korzystna opcja, zwłaszcza dla rolników, którzy nie otrzymali dopłat lub nie mają wystarczającej ilości gotówki. Wspieranie się jedynie własnymi środkami pieniężnymi wymaga więc skorzystania z okazji i zakupu ciągników rolniczych „z drugiej ręki”. Często okazuje się on (mimo iż obarczony jest pewnym ryzykiem) bardzo atrakcyjną inwestycją, zwłaszcza, gdy oferowana maszyna charakteryzuje się dobrym stanem, a jej koszt jest znacznie niższy niż sprzęt dostępny bezpośrednio od producenta.

Na co zwracać uwagę przy zakupie tanich ciągników rolniczych?

Jeżeli oferowana maszyna rolnicza wydaje się stosunkowo tania w porównaniu do nowego modelu, nie zawsze musi to oznaczać, że ma jakieś wady – czasami właściciel chce się jej jak najszybciej pozbyć. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Na początek należy jednak zapoznać się ze stanem prawnym ciągnika rolniczego. Czy na pewno numer silnika i nadwozia jest identyczny, jak w dowodzie rejestracyjnym? Poza tym, obowiązkowo – stan maszyny. Czy ciągnik jest mocno wyeksploatowany oraz jak dokładnie wygląda silnik, filtry i podzespoły? Na tym etapie najlepiej skonsultować się z ekspertem lub znajomym, który zna się na modelach z danego okresu, aby wykryć ewentualne ukryte wady.

Ważna jest również ilość przepracowanych godzin oraz rok produkcji maszyny. Największą popularnością cieszą się maszyny używane, wyprodukowane w latach 90. Są one prostsze w budowie, mniej skomplikowane i naszpikowane elektroniką. Dzięki temu są łatwe w obsłudze i naprawie, a ich części zamienne – niedrogie i dostępne. Warto jednak przy okazji zastanowić się nad dodatkowymi elementami – rozwiązaniami technologicznymi lub udogodnieniami w kabinie.

Internet kopalnią ofert tanich ciągników rolniczych

Decydując się na zakup taniego ciągnika rolniczego, można skorzystać z ofert znajdujących się na portalach ogłoszeniowych. Znajdziemy na nich dokładne zdjęcia oraz opisy (ważne, aby znaleźć parametry, które nas interesują – można je znaleźć również dzięki wyszukiwarce). Po wyszukaniu odpowiedniego modelu można skontaktować się ze sprzedających, np. w kwestii ceny lub obejrzenia ciągnika osobiście.

Warto jednak sprawdzić strony internetowe producentów ciągników rolniczych, którzy sprzedają zarówno maszyny nowe, jak i używane. Ponadto bardzo często można natknąć się na promocje, które z całą pewnością są dobrym zaproszeniem do zakupów.

Obecnie w ofercie mamy ponad 20 typów i odmian maszyn – oferujemy ciągniki rolnicze z kabiną, z ładowaczem oraz z klimatyzacją. Wszystkie mają europejskie homologacje i spełniają europejskie normy. Nasze proste i niezawodne konstrukcje opierają się na rozwiązaniach najbardziej renomowanych europejskich firm, produkujących podzespoły. W gronie dostawców są m.in. Perkins, ZF, Bosch, Carraro, MITA oraz około 60 renomowanych polskich producentów – zapewnia sprzedawca polskiego producenta silników, firmy Farmtrac, zdobywcy wielu branżowych nagród, w tym wielokrotnie „Maszyny Rolniczej Roku w Polsce”. – W naszej ofercie często pojawiają się także ciągniki rolnicze w bardzo atrakcyjnych warunkach, co sprawia, że nowoczesny sprzęt można u nas nabyć w naprawdę okazyjnej cenie. Zapraszamy do systematycznego przeglądania naszej oferty promocyjnej.

Materiał partnera