Toalety przenośne

Gdzie można wykorzystać toalety przenośne?

Odpowiednio wyposażone zaplecze sanitarne to podstawa higieny i zdrowia, a także porządku w miejscach publicznych. Podstawę stanowią tutaj tualety, które umożliwiają załatwianie potrzeb fizjologicznych w higienicznych warunkach, bez zakłócania porządku w przestrzeni publicznej. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do stałych sanitariatów, wykorzystuje się toalety przenośne. Czym się one charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie?

Charakterystyka toalet przenośnych

Toalety przenośne to lekkie konstrukcje, które można ustawić w dowolnym miejscu i wygodnie transportować. Produkowane są z tworzyw sztucznych o stosunkowo niskiej wadze, ale dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie szkodliwych czynników, w tym na opady atmosferyczne i zmienne temperatury. Dzięki temu nadają się one do stosowania na otwartej przestrzeni i obiektach otwartych, nawet w trudnym terenie i na wymagającym podłożu. Poza dobrymi parametrami technicznymi toalet nie bez znaczenia jest także ich wygląd. Nowoczesne kabiny przenośne mają dopracowany design i dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu obiekty te nie zaburzają walorów estetycznych otoczenia. Toalety przenośne znajdziemy w ofercie firmy Innowall, której specjalnością są tymczasowe konstrukcje, w tym ogrodzenia budowlane. Sanitariaty dostępne są w formie osobnych kabin ze zbiornikami i możliwością podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Dodatkowe udogodnienia, takie jak podłączenia wody, spłuczki, umywalki i dozowniki środków czystości sprawiają, że toalety przenośne mogą być z powodzeniem użytkowane w różnych miejscach, nawet przez dłuższy okres.

Toalety przenośne – zastosowanie

Toalety przenośne znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie nie są dostępne stałe sanitariaty. Może to wynikać np. z braku dostępu do kanalizacji, remontu bądź budowy stałych toalet, a także z racji lokalizacji na otwartym terenie. Gdzie dokładnie wykorzystuje się toalety przenośne? Umieszcza się je w obiektach użyteczności publicznej i w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu, np. w pobliżu atrakcji turystycznych. Najczęściej po przenośne toalety sięga się w następujących sytuacjach:

  • Imprezy plenerowe i masowe – koncerty, festiwale, wiece, eventy sportowe,
  • na terenie otwartym – place budów, parkingi samochodowe, poligony, parki,
  • w celach rekreacyjnych – ogródki działkowe, kempingi, biwaki, place zabaw,
  • w punktach sezonowych – letnie ogródki i lokale gastronomiczne, sezonowe sklepy.

Jak więc się okazuje, toalety przenośne to uniwersalne rozwiązanie służące do zabezpieczenia dostępu do zaplecza sanitarnego w różnych sytuacjach.

Materiał partnera