Narzędzia do drewna

Gdzie kupić używane maszyny do drewna?

Używane maszyny do drewna są ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla nowego wyposażenia stolarni oraz przydomowych warsztatów. Pomimo powszechnego przekonania nie są gorsze, mniej sprawne czy bardziej podatne na awarie. Tak, jak u większości produktów z drugiej ręki, kluczem do sukcesu jest właściwy wybór. Czym się kierować w trakcie zakupu, żeby był udany?

Używane maszyny do drewna – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup używanych maszyn do drewna, należy wziąć pod uwagę fakt, że wcześniej były gdzieś eksploatowane. Warunki, w jakich wykonywały pracę i intensywność ich wykorzystania, na pewno nie pozostaną bez wpływu na konstrukcję i części mechaniczne. Żeby mieć pewność, że maszyna będzie sprawna przez wiele lat, warto dokładnie zapoznać się ze źródłem jej pochodzenia. Masowa produkcja w zakładzie i brak odpowiedzialnych za sprzęt pracowników z pewnością powinny wzbudzić czujność. Jeśli już zna się pochodzenie maszyny stolarskiej, kolejnym krokiem będzie sprawdzenie jakości sprzętu. Warto wybierać tylko sprawdzonych dystrybutorów używanych maszyn do drewna, którzy zagwarantują, że każdy model zostanie sprawdzony w serwisie. Można także skorzystać ze wsparcia serwisanta.

Nie każda firma zajmująca się dystrybucją używanych maszyn do drewna, jest godna zaufania. Warto więc wcześniej zapoznać się z opiniami, jakie mają na temat dostawcy inni klienci. Profesjonaliści przeprowadzają wcześniej wiele testów na urządzeniach stolarskich, które mogą być dzięki temu klasyfikowane jako potencjalnie warte zakupu i przetransportowania do Polski. Tak dobrany sprzęt pomoże w rozdrobnieniu ciężkich do usunięcia odpadów poprodukcyjnych, stolarskich lub zalegających w ogrodzie gałęzi. Obrabiarka i frezarka do drewna pomoże natomiast precyzyjnie wygładzić przedmioty zarówno o płaskiej, jak i walcowatej powierzchni.

Używane maszyny do drewna – zalety

Trwały, sprawdzony i godny zaufania dystrybutor oferuje wsparcie klienta zarówno na etapie wstępnym – przed zakupem, jak i po nim. Obsługa obejmuje także doradztwo, w ramach którego można liczyć na pomoc w wyborze sprzętu najlepiej dopasowanego do potrzeb. W INTER-PART firmie godnej zaufania na porządku dziennym jest także obsługa posprzedażowa. W jej ramach otrzymuje się dostęp do serwisu technicznego, który rozwiąże usterki lub awarie. Pomoc dostawcy może także obejmować inne obszary dotyczące zakupu i obsługi maszyny stolarskiej. Otrzymuje się dostęp do instrukcji obsługi lub uzyskuje wsparcie w zakresie dofinansowania sprzętu, także w formie wygodnego leasingu.

Materiał partnera