kobieta na fotelu

Fotele obrotowe bez kółek — gdzie się sprawdzają?

Urządzasz biuro w miejscu pracy lub w domu? Pamiętaj, że najważniejsze jest jego wyposażenie. To od niego zależy Twoja wygoda, a tym samym efektywność pracy. Jednym z kluczowych aspektów jest to, aby dopasować właściwy fotel. Nie zawsze jednak musi to być model na kółkach. Coraz popularniejsze są krzesła obrotowe bez nich. Sprawdź, gdzie sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto w nie zainwestować.

Krzesło obrotowe  —  co zamiast kółek?

Krzesła obrotowe z kółkami to standardowe modele, które najczęściej wykorzystuje się w biurach. Są one bardzo wygodne, a na ich korzyść przemawia zazwyczaj niska cena. Jednak nie jest to jedyny możliwy wybór, na który stawiają osoby pracujące przy komputerze. Coraz popularniejsze w ostatnich latach stają się krzesła biurowe bez kółek.

–  Osoby, które oczekują wygody, ale także stabilnego siedzenia decydują się obrotowe fotele na nogach lub płozach. Taki mebel zapewnia im swobodę ruchu, a jednocześnie nie przemieszcza się w momencie szybkiego obrotu w drugą stronę  —  zauważa specjalista z firmy Sitplus.

W salach konferencyjnych bardzo często wykorzystuje się fotele obrotowe na jednej nodze i stabilnej, chromowanej podstawie. Zapewniają one komfort podczas długich obrad, a jednocześnie są estetyczną ozdobą wnętrza i prezentują się bardzo nowocześnie.

Czy warto zainwestować w fotel obrotowy bez kółek?

Fotel biurowy bez kółek to coraz częściej wybierany element wyposażenia nowoczesnych biur. Podobnie jak w przypadku innych modeli obrotowych, doskonale sprawdzi się dla osób, które pracują w biurze i spędzają dużo czasu przy komputerze. Brak klasycznych kółek nie czyni go gorszym, ponieważ najważniejsze są w tym przypadku inne parametry. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby był on:

  • dobrze wyprofilowany,
  • wygodny,
  • ergonomiczny,
  • trwały.

Nie bez znaczenia są również takie parametry jak wysokość oparcia, czy szerokość siedziska. Najlepiej, jeżeli fotel biurowy dopasowuje się do osoby, która z niego korzysta. Niestety w przypadku biur nie zawsze jest to możliwe. Urządzając pokój do pracy w domu, warto jednak o tym pamiętać.

Gdzie szczególnie sprawdzą się fotele biurowe?

Fotele obrotowe bez kółek doskonale sprawdzają w domowych biurach. Ich ogromną zaletą jest fakt, że niszczą tak bardzo podłogi, jak standardowe modele i zazwyczaj nie trzeba podkładać pod nie specjalnych mat. To przekłada się na efekt wizualny. W każdym momencie, jeżeli zajdzie taka potrzeba można wykorzystać je także w salonie – bez obaw o to, że element będzie się źle prezentował lub uszkodzi drewnianą podłogę, czy panele. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużej ilości gości.

Ponadto wspomniane stylowe fotele biurowe idealnie pasują wszędzie tam, gdzie liczy się prestiż. Chętnie wybiera się je więc do kancelarii adwokackich, czy wspomnianych już wcześniej sal konferencyjnych. Stanowią one również wyposażenie biur dyrektorów, czy prezesów, podkreślając charakter wnętrza.

Materiał partnera