film promocyjny firmy krakow

Filmy jako pomoc w budowaniu wizerunku firmy

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, dlatego budowanie pozytywnego wizerunku firmy jest tak ważnym elementem skutecznej kampanii marketingowej. Firma powinna wzbudzać zaufanie oraz zachęcać do współpracy. Z tego względu warto sięgać po różne formy promocji swojej marki. Jedną z nich są filmy wizerunkowe, które cieszą się dużą popularnością nie tylko w dużych korporacjach, ale również w mniejszych firmach. Są one bardzo dobrą formą promocji.

Dlaczego każda firma powinna nagrać film wizerunkowy?

Niewątpliwą zaletą takiego rodzaju filmów jest fakt, że pozwalają one w kreatywny sposób zaprezentować działanie firmy oraz jej ofertę. Mają one za zadanie w sposób atrakcyjny przedstawić historię firmy, jej doświadczenie, zdobyte nagrody, wyróżnienia, pracowników i ich codzienną pracę. Profesjonalny film wizerunkowy czy korporacyjny wzbudza pozytywne emocje i zapada na długo w pamięci jego odbiorcom. Dzięki niemu potencjalni klienci, inwestorzy, partnerzy biznesowi czy pracownicy mogą lepiej poznać firmę i przekonać się, że to właśnie z nią chcą nawiązać współpracę lub skorzystać z jej usług. Taki film to także doskonałe narzędzie do budowania trwałych relacji z kontrahentami.

Film wizerunkowy to dobry sposób, jeżeli firma chce podkreślić swój profesjonalizm i nowoczesność. Dobry video marketing, np. w kampaniach rekrutacyjnych może przynieść firmie rzeczywiste efekty. Materiał przedstawiający pracowników firmy, którzy opowiadają o codziennej pracy i wyzwaniach z nią związanych, z pewnością zwiększy zaufanie potencjalnych pracowników i zachęci do rekrutacji

– zauważa specjalista z domu produkcyjnego Imperia Film w Krakowie, który zajmuje się m.in. produkcją filmów promocyjnych oraz spotów TV.

Firmy, które chcą dotrzeć do najlepszych pracowników ze swoją ofertą, od dawna korzystają z filmów promocyjnych umieszczanych na stronach rekrutacyjnych czy firmowych kanałach YouTube. Dobrze wykonane video jest lepszym rozwiązaniem niż prezentacja firmy za pomocą zdjęć. Co więcej, pozwoli ono zbudować nie tylko pozytywną opinię o marce, ale również zwiększy jej renomę w środowisku branżowym i rozpoznawalność.

Jak zrobić dobry film wizerunkowy?

W dzisiejszych czasach odbiorcy chętniej oglądają, niż czytają, dlatego video z pewnością na dłużej pozostanie w ich pamięci, niż zdjęcia. Dużą rolę podczas nagrań takiego filmu odgrywa swoboda wypowiedzi oraz odzwierciedlenie w rzeczywistości. Warto pokazać w nim pełną luzu atmosferę, humor i zabawę. Po obejrzeniu takiego materiału każdy będzie marzył o pracy w takiej firmie. Dla skuteczności filmu nie można zapomnieć o tym, aby pokazać korzyści, jakich mogą się spodziewać przyszli pracownicy, np. satysfakcjonująca pensja, ciągły rozwój, karta sportowa, pakiet opieki medycznej, czy bony do kina lub teatru. Takie dodatkowe bonusy z pewnością przyciągną wielu potencjalnych pracowników. Jeżeli biuro jest nowoczesne i designersko urządzone, również warto to pokazać!

Aby film stał się skuteczną reklamą i pomagał w budowaniu wizerunku firmy, warto powierzyć jego realizację doświadczonej ekipie, która zajmuje się produkcją filmów w Krakowie. Taki dom produkcyjny zrobi wszystko od początku do końca – od konceptu, poprzez realizację, aż do postprodukcji. Często firma nie ma pomysłu, jak w kreatywny sposób pokazać wewnętrzny system działania firmy, dlatego specjaliści zajmujący się produkcją filmową reżyserują również filmy, w taki sposób, aby podkreślały charakter firmy. Dobry kontent to przede wszystkim treść przyciągająca uwagę. Warto udać się więc do sprawdzonych specjalistów w dziedzinie reklamy i stworzyć dobry materiał, który pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Materiał partnera