dystrybutor-do-mydla

Dystrybutory do mydła – gdzie i kiedy warto je stosować?

Mydło w kostce, mydło płynne w opakowaniu z pompką, a może dystrybutor do mydła? Każde z tych rozwiązań służy higienie osobistej, jednak w niektórych przypadkach najlepszym pomysłem jest montaż dystrybutorów. Dlaczego? Tego dowiecie się, czytając nasz artykuł. Podpowiemy również, gdzie najczęściej spotyka się tego typu element wyposażenia pomieszczeń.

Rodzaje dystrybutorów do mydła

Standardowy dystrybutor do mydła, zwany także dozownikiem (wobec czego tych dwóch nazw będziemy używać zamiennie), a dokładniej wbudowany w niego mechanizm, po naciśnięciu przycisku bądź rączki powoduje ruch pompy, wytłaczającej mydło w płynie ze zbiornika, które trafia na nasze dłonie.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre modele mają podajniki łokciowe, dzięki którym można zachować najwyższy poziom higieny. Posiadają one specjalne dźwignie, które można przycisnąć łokciem lub przedramieniem. Takie dystrybutory sprawdzają się zwłaszcza w branży medycznej, np. w szpitalach lub gabinetach stomatologicznych, gdzie służą jako pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk, ale również w łazienkach dla osób niepełnosprawnych. Ich obudowy mogą być wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej.

Istnieją także dozowniki bezdotykowe, z wbudowanymi czujnikami ruchu, w których umieszcza się mydło lub płyn dezynfekujący – najczęściej są to wkłady 0,5-0,7 l. Wykorzystywane są m.in. w placówkach medycznych, publicznych toaletach, zakładach chemicznych i przemysłu spożywczego.

Zalety stosowania dystrybutorów do mydła

Dozownik jest o wiele bardziej higieniczny niż zwyczajna kostka mydła, zwłaszcza w miejscach, w których kontakt dłoni z armaturą i innymi akcesoriami służącymi do mycia rąk, powinien być ograniczony do minimum. Płyn cały czas pozostaje w zbiorniku, co powoduje, że kolejni użytkownicy nie mają dostępu do całości i nie są narażeni na kontakt z bakteriami, które osadzają się na tradycyjnej kostce. Używanie środka antybakteryjnego w płynie za pomocą dystrybutora w takich przypadkach jest zatem komfortowe i ponadto pozytywnie wpływa na środowisko – dystrybutor produkowany jest z odpornego na ścieranie i łatwego w czyszczeniu tworzywa ABS i służy do wielokrotnego użytku. Sposób jego uzupełniania jest bardzo prosty dzięki specjalnemu kluczykowi, który umożliwia otwarcie i zamknięcie pojemnika po napełnieniu mydłem.

Jak już wspominaliśmy, dystrybutory do mydła można najczęściej spotkać w szpitalach i placówkach medycznych oraz zakładach spożywczych, gdzie dbałość o higienę osobistą jest bardzo wysoka. Oprócz tego są one wyposażeniem toalet publicznych, np. w centrach handlowych, ale także w szkołach i przedszkolach. Jeżeli najdzie nas ochota, możemy je zamontować także w domu lub mieszkaniu. Szeroki wybór tego typu akcesoriów dostępny jest na stronie internetowego sklepu metalowego Karolewscy.pl.

Materiał partnera