Pracownik sklepu z kartonem papryki

Do jakich produktów używać można skrzynek klejonych?

Zastosowanie opakowań kartonowych, a w tym między innymi skrzynek klejonych jest współcześnie naprawdę szerokie. Wynika to przede wszystkim z ich licznych zalet, ale trzeba przyznać, że gdyby nie występowały w tak wielu wariantach, nie byłyby tak powszechnie wykorzystywane. Dziś opowiemy o tym, do jakich produktów można używać skrzynek sklejonych. Sprawdź, co je cechuje i do czego się przydają.

Co cechuje skrzynki klejone?

Nowoczesne, stale rozwijające się przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji opakowań kartonowych, takie jak Wytwórnia Opakowań Kartonowych, oferują swoim klientom naprawdę szeroką gamę produktów, które można użyć do pakowania rozmaitych wyrobów. Na przykład wspomniana firma WOK z Wolsztyna pod Poznaniem ma w swojej ofercie między innymi pudła kartonowe: klapowe, dwuczęściowe, składane, wysuwane czy łączone trwale. Pośród tych licznych produktów znaleźć też można skrzynki klejone – o licznych zaletach i szerokim zastosowaniu.

Skrzynki klejone to opakowania, które składają się wyłącznie z jednego elementu. Dzięki swojej budowie może je złożyć w bardzo szybkim tempie – co jest niezwykle ważne niemal dla wszystkich przedsiębiorców. Dużą zaletą jednoczęściowych skrzynek klejonych jest to, że są one bardzo lekkie, co ułatwia przenoszenie w nich wybranych towarów. Poza tym są one ekologiczne, a akurat troska o środowisko naturalne jest współcześnie szczególnie ważna.

Jakie jest zastosowanie skrzynek klejonych?

Do skrzynek klejonych wkładane są drobne elementy – bez dodatkowych opakowań lub umieszczone w mniejszych opakowaniach. Jednoczęściowe skrzynki klejone przydają się między innymi w branży farmaceutycznej. Znajdują też zastosowanie w branży kosmetycznej. Choć tak naprawdę kojarzone są głównie z branżą spożywczą – to właśnie w niej skrzynki klejone są najczęściej wykorzystywane. Zazwyczaj umieszczane są w nich takie produkty jak:

  • leki,
  • kosmetyki,
  • warzywa,
  • owoce,
  • drobne wypieki,
  • szklanki,
  • kubki,
  • miseczki,
  • kieliszki.

Dzięki szybkiemu czasowi składania skrzynki klejone przydają się przede wszystkim tam, gdzie konieczne jest maksymalne usprawnienie procesów, między innymi produkcyjnych. Istotną rolę ogrywają także w transporcie – wybrane skrzynki mogą być swobodnie układane jedna na drugiej. Ich ogromną zaletą jest to, że umieszczone w niej wyroby wcale nie muszą być z nich wykładane: mogą w niej pozostać i być eksponowane właśnie w taki sposób. W ten sposób oszczędza się czas, a wybrane produkty i tak idealnie prezentują się na półce sklepowej.

Materiał partnera