Czyściwa nasączone alkoholem izopropylowym

Do czego służą czyściwa nasączone?

Tradycyjne suche czyściwa pozwalają na dowolny wybór preparatów, które będą wykorzystywane przy pracach higienicznych lub sanitarnych. Jednakże oznacza to, że dany pracownik musi zostać wyposażony nie tylko w czyściwo, ale również płyn lub dostęp do wody. Dlatego w wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie czyściw nasączonych, które już w same w sobie zawierają płyn. Sprawia to, że powierzchnie są czyszczone efektywniej oraz znacznie łatwiej jest zarządzać zużyciem detergentów. Co warto wiedzieć o czyściwach nasączonych?

Zastosowanie czyściw nasączonych

Czyściwa nasączone ze względu na swoją specyfikę są niezwykle uniwersalne.  Najczęściej występują one w formie ściereczek nasączonych alkoholem izopropylowym. W branży remontowej i budowlanej świetnie sprawdzają się do oczyszczenia powierzchni przed malowaniem, lakierowaniem, czy emaliowaniem. Co więcej, za ich pomocą łatwo można się pozbyć z powierzchni kurzu, silikonu, wosku czy tłustych zabrudzeń. Czyściwa nasączone alkoholem izopropylowym nie pozostawiają smug, a nadmiar płynu szybko odparowuje.

Oczywiście, czyściwa nasączone najczęściej są sprzedawane w specjalnych pojemnikach, które chronią je przed wysychanie. Sprawia to też, że są niezwykle łatwe w transporcie i mogą być wykorzystywane praktycznie wszędzie. Dlatego często znajdują się na wyposażeniu serwisów sprzątających, gdzie służą do dezynfekcja wyposażenia oraz mebli odpornych na działanie alkoholi w obiektach biurowych, użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Jeśli chodzi o inne branże, to można spotkać się z zastosowaniem czyściw nasączonych w branży elektronicznej, poligraficznej, motoryzacyjnej, lakierniczej, laboratoryjnej i farmaceutycznej. Często można się spotkać również z wykorzystaniem czyściw nasączonych w miejscach o ograniczonej dostępności wody, gdzie służą do utrzymania higieny ciała.

Produkcją i dystrybucją czyściw zajmują wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, takie jak Barneo z siedzibą w Nowym Tomyślu.

Jakie właściwości powinno mieć dobre jakości czyściwo nasączone?

Przede wszystkim dobrej jakości czyściwo nasączone powinno być odpowiednio zabezpieczone przed wysychaniem. Jednocześnie opakowanie powinno być poręczne i zapewniać pełną mobilność. Czyściwo powinno być niepylące i mieć wysoki współczynnik absorpcji. Co więcej, wskazana jest odporność na działanie rozpuszczalników, detergentów i substancji ropopochodnych. Płyn wykorzystany do nasączenia czyściwa powinien umożliwiać usuwanie zabrudzeń spowodowanych przez:  farby, silikon, kleje, smary, oleje itd.

Materiał partnera