Gitterbox

Dlaczego warto wybierać pojemniki metalowe?

Pojemniki metalowe typu gitterbox zwane są także skrzynio-paletami. Jest to popularne rozwiązanie stosowane w całej Europie, sprawdzające się w wielu gałęziach przemysłu. Można je wykorzystać zarówno w branży budowlanej, jak i stalowej. Wyróżniają się nie tylko wysoką jakością wykonania i trwałością, ale też wygodą korzystania. Można je swobodnie ustawiać i transportować. Co jeszcze sprawia, że warto je wybrać?

Czym są pojemniki metalowe?

Pojemniki metalowe, tzw. gitterboxy, to rozwiązanie wykorzystywane w organizacji przestrzeni magazynowej. Są one wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, co pozwala wykorzystywać je również przy dużych obciążeniach. Sprawdzają się w przemyśle ciężkim, ale też branżach wymagających transportu przedmiotów o niestandardowych kształtach i wymiarach.

Najczęściej są one pokryte powłoką cynkową, która chroni je przed przedwczesną korozją
i negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Właściwie zabezpieczone mogą być wykorzystywane zarówno na zamkniętej, jak i otwartej przestrzeni. Wszystkie elementy znajdujące się w ich wnętrzu mają zapewnioną 100% ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pomimo trwałości wyróżniają się lekką i stabilną konstrukcją. Ułatwia ona ustawianie załadowanych skrzyń jedna na drugiej i pozwala wprowadzić ład w magazynie oraz wygospodarować wolną przestrzeń.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Omawiane skrzynie mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich trwała konstrukcja wpływa pozytywnie na długoletnią żywotność, nawet jeśli są nimi transportowane bardzo ciężkie towary. Sprawdzają się idealnie do składowania części samochodowych czy odpadów z produkcji. Dostępne są w różnorodnych, aczkolwiek ustandaryzowanych rozmiarach, dzięki czemu współpracują z innymi nośnikami logistycznymi. Można je transportować również przy użyciu popularnych wózków widłowych.

W zależności od przeznaczenia klient może wybrać wersje cięższe – metalowe bądź lżejsze – wykonane z siatki. Specjaliści z firmy RS-GITTERBOX wyjaśniają, że te pierwsze są przeznaczone do niewymiarowych i ciężkich towarów, z kolei te drugie sprawdzają się np. jako pojemniki wystawowe w sklepach czy supermarketach. Bez względu na model, są one wyposażone w uchylne drzwi, które ułatwiają ich załadunek oraz rozładunek. Połączenie łatwego dostępu do zawartości i skutecznej ochrony jest najważniejszą zaletą rozwiązania.

Na koniec warto dodać, że nieużywane kosze druciane mogą być złożone, ustawione jeden na drugim co przyczynia się do oszczędności miejsca podczas transportu czy przechowywania w magazynie.

Materiał partnera