profesjonalne doczyszczanie podlog i posadzek

Dlaczego warto skorzystać z usługi doczyszczania podłóg i posadzek?

Trudne do doczyszczenia zabrudzenia podłóg i posadzek są najczęściej następstwem intensywnego ich wykorzystywania. Dlatego szczególnie często jest to problem, który dotyczy obiektów użyteczności publicznej, gdzie następują duża rotacja odwiedzających, oraz obiektów sportowych. Trudne do usunięcia zabrudzenia podłóg i posadzek mogą być również następstwem prac remontowych lub budowlanych. Jak sobie z nimi poradzić?

Maszynowe czyszczenie posadzek

Trudne do usunięcia zabrudzenia podłóg i posadzek są spowodowane przedostaniem się zanieczyszczeń do głębszych warstw materiału. Sprawia to, że usunięcie ich stamtąd przy pomocy tradycyjnych metod może być bardzo trudne lub niemożliwe. W takich przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest mycie maszynowe podłóg. Choć nazywane jest ono myciem, to w praktyce jest to zespół procesów, który obejmuje również szorowanie oraz szybkie suszenie czyszczonej powierzchni.

Maszyny przeznaczone do czyszczenia posadzek wyposażone są w specjalne szczotki, które przy pomocy regulowanego nacisku szorują zabrudzoną powierzchnię. W tym czasie ze wbudowanego zbiornika podawany jest roztwór preparatu myjącego, który musi być dostosowany do rodzaju podłogi lub posadzki, która jest czyszczona. Zabrudzenia, które znajdują się nad płaszczyzną czyszczonej powierzchni, zbierane są do specjalnego zbiornika wewnątrz maszyny.

Niestety maszynowe mycie podłóg na własną rękę może doprowadzić do ich uszkodzenia, poza tym wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm sprzątających, takich jak CZYŚCI BABA.

Polimeryzacja powierzchni płaskich

Niektóre firmy zajmujące się maszynowym czyszczeniem posadzek mają w swojej ofercie również polimeryzację powierzchni płaskich. Jest to czynność, które przeprowadzenie warto rozważyć, zwłaszcza w przypadku mieszkań i domów, gdzie podłogi nie są zakrywane dywanami.

Polimeryzacja powierzchni płaskich polega na nałożeniu na warstwę podłogi cienkiego filmu ochronnego. W ten sposób możliwe jest uzyskanie nowych właściwości np. antypoślizgowość. Co więcej, warstwa filmu ochronnego ma również właściwości odpychające cząsteczki kurzu, dzięki czemu nie tylko w mniejszym stopniu ulega zabrudzeniom, ale jest również znacznie łatwiejsza do wyczyszczenia. Kolejną zaletą polimeryzacji powierzchni płaskich jest nadawaniem podłogom i posadzkom efektownego wizualnie nabłyszczenia, które nazywane jest efektem tafli wody

Materiał partnera