rama do obrazu

Dlaczego warto powierzyć oprawę obrazów profesjonalistom?

Decydując się na powierzenie trudnego zadania oprawienia obrazu profesjonalistom, zyskujemy pewność, że wiszące na naszych ścianach dzieła sztuki i dekoracje będą prawdziwą ozdobą. Prawidłowo oprawiony obraz, grafika, fotografia oraz inna dekoracja ścienna zyskują całkiem inny wyraz. Idealnie dopasowana pod względem stylu, kolorystyki oraz wielkości rama podkreśla szczegóły i jednocześnie nie odciąga uwagi od zamkniętej w niej dekoracji.

Jak oprawić obrazy i inne dekoracje ścienne?

Dopasowanie ramy do obrazu oraz innych dekoracji ściennych nie jest łatwym zadaniem. Nie wystarczy tutaj jedynie zmysł estetyczny i kreatywne podejście, bo każdy błąd sprawi, że nasze dekoracje ścienne przestaną zdobić wnętrze i zaczną je przytłaczać. Na inną oprawę zasługują dzieła sztuki, reprodukcje, plakaty i grafiki, a inne ramy stosuje się do nowoczesnych fotografii oraz np. kolaży. Ręcznie wykonane ramy cechuje wysoka jakość oraz nienaganny wygląd, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb. W wielu przypadkach trudno jest znaleźć odpowiednie blejtramy i ramy do obrazów w sklepie i wówczas jedynym wyjściem jest oprawienie obrazów z pomocą doświadczonego producenta ram.

Obraz bez odpowiednio dobranej ramy wydaje się niekompletny. Nawet najdroższe dzieło sztuki nie stanie się ozdobą ściany, jeżeli nie zostanie prawidłowo oprawione. W celu uniknięcia niepotrzebnych kosztów oraz kilkukrotnej zmiany ramy obrazu warto od razu skorzystać z pomocy profesjonalistów. W pracowni artystycznej można nie tylko wybrać ciekawy wzór ramy, która będzie dopasowana stylem do rodzaju oprawianego w nią dzieła sztuki, ale także zamówić produkt, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspert z Pracowni Artystycznej Elis z Warszawy.

Co można zyskać, powierzając oprawienie obrazów profesjonalistom?

Powierzenie oprawy obrazów osobom, które doskonale znają zasady dopasowywania ram do różnych typów dekoracji ściennych, ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala uniknąć sytuacji, w której nieprawidłowo oprawiony obraz przestaje cieszyć oko. Sytuacje takie zdarzają się bardzo często, bo w sklepach dostępne są jedynie typowe, produkowane masowo ramy, które często cechuje bardzo niska jakość wykonania. To podstawowy problem, ale warto pamiętać też o tym, z pozoru mniej wymagające dekoracje ścienne np. plakaty i grafiki także potrzebują odpowiednio dobranej oprawy, która oprócz funkcji dekoracyjnej spełnia także funkcję ochronną. I w tym przypadku, udając się do pracowni, w której wykonywane są ramy, także możemy liczyć na fachową poradę i dobór profesjonalnej oprawy.

Materiał partnera