automat do kawy w biurze

Dlaczego warto postawić w biurze automat do kawy?

Automaty do kawy to nierzadko spotykany widok w budynkach biurowych. Chociaż wielu pracowników po prostu lubi smak kawy i często sięga po filiżankę gorącego napoju w trakcie pracy, zakup automatu vendingowego to mądra decyzja nie tylko z tego powodu. Postawienie takiego urządzenia w biurze zapewnia również szereg korzyści o wymiarze socjalnym, a także może służyć jako narzędzie do motywacji pracowników.

Rozbudzony i zintegrowany zespół

Automaty do kawy zapewniają łatwy i szybki dostęp do napoju o dużej zawartości kofeiny, która ma działanie pobudzające. Praca przy komputerze wiąże się z dużym wysiłkiem umysłowym, a szybka przerwa na kawę lub herbatę z automatu vendingowego to doskonała okazja na krótki odpoczynek i regenerację sił. Z kolei rozbudzony pracownik popełnia mniej pomyłek spowodowanych zmęczeniem, dlaczego więc nie ułatwić swoim podwładnym dostępu do pobudzającego napoju?

Kolejnym powodem stojącym za popularnością automatów sprzedających ciepłe napoje w biurowcach oraz przyczyną, dla której warto w takie urządzenie zainwestować, jest wymiar społeczny zjawiska picia kawy. Ludziom łatwiej rozmawia się podczas jedzenia i picia, co potwierdzają badania R. I. M. Dunbara opublikowane w artykule Breaking Bread: the Functions of Social Eating. Twoi pracownicy najprawdopodobniej dużo szybciej zintegrują się przy filiżance aromatycznego napoju, a bardziej zintegrowany zespół oznacza przyjemniejszą atmosferę w pracy oraz lepsze wyniki.

Automaty vendingowe do kawy mają też dużą przewagę nad prostymi ekspresami, ponieważ umożliwiają wybór różnych rodzajów kawy. Dzięki temu pracownicy mogą zdecydować się na dokładnie taki napój, na jaki mają ochotę.

Automaty sprzedające posiadają zazwyczaj szeroką ofertę, jeśli chodzi o gorące napoje – wypowiada się pracownik firmy Ploh Vending oferującej maszyny vendingowe. – Oprócz wielu rodzajów kaw, takich jak cappuccino czy mocha, klienci mogą wybrać także gorącą czekoladę, herbatę, a nawet rosół.

Dodatkowe zalety posiadania w biurze automatu do kawy

Postawienie automatu w biurze wiąże się ze stosunkowo niskimi kosztami w porównaniu z wydzieleniem osobnego pomieszczenia na pokój socjalny. Jeśli więc nie masz możliwości zapewnienia swoim pracownikom takiego pokoju lub oddzielnej kuchni ze wszystkimi udogodnieniami, warto zastanowić się nad inwestycją w automat do kawy. Twoi pracownicy będą mieli wtedy namiastkę przestrzeni, w której mogą odpocząć, a Ty sporo zaoszczędzisz.

Wielu właścicieli firm decyduje się na postawienie automatu vendingowego w swoim biurze, ponieważ jego zawartość można wykorzystać jako środek motywacji do pracy. Niektórzy pracodawcy zapewniają swoim podwładnym specjalne karty, na których rozdystrybuowana została pula wykupionych środków pozwalających pracownikom na darmowe korzystanie z automatu. Ludzie posiadający darmowy dostęp do ulubionego napoju są zadowoleni, a przełożony ma zmotywowany zespół gotowy do pracy.

Rodzaje automatów vendingowych z kawą do biura

Automaty do kawy można podzielić na kilka rodzajów, jednak  w większości posiadają podobną ofertę produktową. Podział maszyn wynika więc głównie z tego, że przygotowują ten pobudzający napój na różne sposoby – niektóre automaty do kawy serwują napoje na bazie kaw rozpuszczalnych, inne przy pomocy kapsułek, a jeszcze inne parzą mieszanki ziaren zmielonych na miejscu. Można znaleźć również modele automatów do kaw i gorących napojów, które zapewniają wybór pomiędzy dwiema powyższymi opcjami. Jednak rozległe menu oraz krótki czas przygotowywania gotowego produktu sprawia, że wszystkie automaty sprzedające kawy doskonale sprawdzają się w dużych firmach.