mieszkania

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zakup nieruchomości to bardzo popularna forma inwestycji kapitału, tym bardziej, że rynek nieruchomości daje nam wiele możliwości. Jesteśmy bardziej skorzy do inwestycji w nieruchomości niż giełdy i lokaty bankowe.  Jak się okazuje nieruchomości to inwestycja bardzo opłacalna. Dlaczego warto więc inwestować w nieruchomości i skąd wynika duża pewność zysku mimo różnorodności panującej na tym rynku?

 Bezpieczeństwo i pewność zysków

Nic dziwnego, że sektor nieruchomości w ostatnich latach zyskuje na popularności. Popyt na nieruchomości rośnie, i możemy być pewni, że w najbliższym czasie będzie wysoki. Skąd te odważne teorie?

Jak mówią specjaliści z firmy Nieruchomości: „Ciągle będziemy potrzebować nowych mieszkań, garaży, powierzchni biurowych, czy też lokalów użytkowych. Z tego właśnie powodu inwestycja w nieruchomości naznaczona jest niewielkim ryzykiem przy dosyć wymiernych i konkretnych zyskach”.

W co najlepiej inwestować mając trochę wolnej gotówki? Wydaje się, że zakup mieszkania jestpewną i najbardziej przystępną opcją inwestycji dla każdego z nas. Jeśli nie mamy na tyle gotówki, aby kupić nieruchomość od ręki, możemy starać się o kredyt. Nie trzeba specjalnie orientować się w rynku nieruchomości, aby wiedzieć, że praktycznie każde mieszkanie przyniesie zysk. Oczywiście podczas zakupu nieruchomości zwróćmy uwagę na jej lokalizację, powierzchnię oraz jeśli jest to rynek wtórny, sprawdźmy dokładnie stan techniczny budynku oraz pomieszczenia. Jeśli przed zakupem zwrócimy uwagę na kilka tych kwestii możemy być pewni, że inwestycja będzie rentowna.

Stabilne zyski na lata

Chyba największą zaletą inwestycji w nieruchomości jest to, że zyskujemy stały dochód na długie lata. Jedną z najbardziej opłacalnych form uzyskania zysku z nieruchomości jest jej wynajem. W dużych miastach z łatwością wynajmiemy powierzchnię biurową, czy też mieszkanie. Czynsz, jaki możemy zażądać od wynajmujących z pewnością wystarczy na ratę kredytu, a po jego całkowitej spłacie zostaje nam już czysty zysk. Wyobraźcie sobie teraz, że posiadacie dwa lub trzy takie lokale. W ten sposób zapewnimy sobie stały, miesięczny dochód na bardzo zadowalającym poziomie. Innym sposobem na zwiększenie zysków z inwestycji może być zakup nieruchomości na rynku wtórnym, jego odświeżenie, przekształcenie, czy mały remont, po którym wartość lokalu znacznie wzrośnie. Będziemy mogli go sprzedać po znacznie większej cenie niż został zakupiony, a koszty remontu zwrócą się z nawiązką. Dzięki temu możemy zyskać jednorazowo większy zastrzyk gotówki.

Materiał partnera