Pojemniki magazynowe

Dlaczego tworzywa sztuczne są szeroko wykorzystywane przy produkcji pojemników do transportu i magazynowania?

Pojemniki plastikowe wciąż pozostają najpopularniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o transport i magazynowanie. Praktycznie każdy sprzedawany dzisiaj produkt jest pakowany w pojemnik z tworzywa sztucznego, który zaspokaja potrzeby logistyczne i transportowe w przemyśle, handlu, jak i usługach. Pojemniki te są także niezbędnym ogniwem logistycznym w przewozie produktów z centrum dystrybucyjnego do sklepu.

Zalety pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych

Opakowania wykonane z tworzyw sztucznych cechują się dużo większą trwałością i lekkością niż te wykonane z grubej tektury. Są wytrzymałe, szczelne oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych i chemikaliów. Dają możliwość ponownego wykorzystania, dzięki czemu redukują problem ich usuwania i utylizacji. Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych wykorzystują wysokogatunkowe materiały, które nie wchodzą w reakcję z przechowywanymi w pojemnikach produktami. Mogą one krążyć w zamkniętym obiegu między producentem, centrum logistycznym i dystrybutorem nawet kilkanaście lat, a ich zakup stosunkowo szybko się zwraca.

Stosowanie wielorazowych opakowań na towary i komponenty pozwala na redukcję eksploatacji zasobów papieru i drewna, tym samym przyczyniając się do ochrony środowiska. Każdy pojemnik plastikowy może zastąpić setki kartonów, gdyż można używać go wiele razy. Uszkodzone opakowania wielokrotnego użytku można przetworzyć na regranulat i wykorzystać do produkcji nowych opakowań. Zmiana jednorazowych pojemników na wyroby plastikowe pozwoli także zmniejszyć koszty łańcucha dostaw. Z tego właśnie względu tworzywa sztuczne są tak chętnie wykorzystywane przy produkcji pojemników do transportu i magazynowania.

Co można przechowywać i transportować w pojemnikach z tworzywa sztucznego?

Pojemniki z tworzywa sztucznego doskonale nadają się do przechowywania narzędzi, śrubek, części i innych drobnych artykułów, które mogą łatwo się pogubić. Opakowania te bardzo często wykorzystywane są do transportowania materiałów budowlanych, produktów spożywczych oraz artykułów sypkich i płynnych – zauważa przedstawiciel firmy Rodło z Bytomia.

Pojemniki z tworzywa sztucznego sprawdzają się przy pakowaniu towaru, a nawet przy przeprowadzkach. Modele z pokrywą zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie podczas transportu i przechowywania, dlatego są popularne na rynku farmaceutycznym, elektronicznym, jubilerskim czy kosmetycznym. Co więcej, duże ilości pojemników można ustawiać jeden na drugim, co zwiększy dostępną przestrzeń.

Materiał partnera