oklejanie okien

Dlaczego oklejanie przeszkleń na własną rękę to zły pomysł?

Oklejaniem powierzchni outdoorowych powinny zajmować się tylko profesjonalne firmy. Efekt tego rodzaju usługi ma być nie tylko precyzyjny i estetyczny. Sama folia stanowi nierzadko atrakcyjny element reklamowy i identyfikujący markę. Samodzielne próby oklejania przeszkleń mogą być tragiczne w skutkach, a już na pewno nie wywołają zamierzonego efektu promocyjnego. Dowiedz się więcej już teraz.

Oklejanie powierzchni outdoorowej – odpowiednie przygotowanie

Jak wyjaśniają pracownicy z firmy Torpol, która w swojej ofercie ma oklejanie powierzchni outdoorowych, folie stosuje się najczęściej na szybach, witrynach, ścianach, a nawet na samochodach. Biorąc pod uwagę strukturę i specyfikę powierzchni, jasne jest, że oklejanie powinno odbywać się przy zastosowaniu odpowiednich metod.

Przede wszystkim powierzchnia, na którą ma być przyklejona folia, musi być dokładnie oczyszczona, odtłuszczona. Powinna być z niej też usunięta stara folia, jeśli taka była stosowana. Samo przygotowanie powierzchni musi odbyć się w sposób profesjonalny, przy użyciu właściwych preparatów oraz narzędzi. Samodzielne działanie może przyczynić się do jej trwałego uszkodzenia. Źle przygotowana szyba czy ściana może też nie trzymać folii, przez co efekt nie będzie trwały.

Wybór odpowiedniej folii

Znaczenie ma jakość wykonanej usługi, natomiast pożądany efekt wizualny można uzyskać tylko poprzez zastosowanie folii najlepszej jakości. Muszą być one odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też różnorodne warunki. Bardzo często oklejanie przeszkleń stosuje się na zewnątrz, przez co na folię oddziałują wysokie albo niskie temperatury powietrza, wiatr, opady deszczu albo silne promienie słońca. Materiał tego rodzaju nie może blaknąć, pękać, odklejać się ani ulegać ścieraniu.

Jak okleić powierzchnię outdoorową?

Brak doświadczenia oraz kompleksowej wiedzy w zakresie przyklejania folii do szklanej powierzchni może przyczynić się do zniszczenia materiału. Folia zostanie naklejona nierówno, będą znajdować się pod nią pęcherzyki powietrza albo zagięcia, przez które materiał będzie się odklejał. Efekt tego rodzaju prac bez koniecznej praktyki nie będzie estetyczny i na pewno nie wywoła pożądanych działań marketingowych.

Tylko firma z wieloletnim doświadczeniem w tej branży może wykonać taką usługę należycie. Fachowcy służą profesjonalnym doradztwem technicznym, przeprowadzą również każdy etap prac z zachowaniem należytej jakości. Należy wiedzieć, że folia do oklejania przeszkleń jest materiałem niezwykle delikatnym i podatnym na uszkodzenia, dlatego praca z jej zastosowaniem wymaga szczególnej ostrożności oraz dokładności.

Materiał partnera