serwis drukarek

Dlaczego lepiej skorzystać z kompleksowego serwisu drukarek?

Drukarka nie działa i myślisz o naprawieniu jej we własnym zakresie? A może rozważasz jednak oddanie jej do profesjonalnego serwisu drukarek? Lepsza będzie ta druga opcja. Dzięki temu masz większą pewność, że sprzęt, który do ciebie wróci, będzie działać bez zarzutu. Idealnie, jeśli serwis drukarek będzie przeprowadzony kompleksowo. Co to oznacza?

Na czym polega profesjonalny serwis drukarek?

Serwis drukarek obejmuje takie podstawowe czynności jak:

  • czyszczenie i konserwacja sprzętu oraz poszczególnych elementów,
  • wymiana uszkodzonych części (jeśli zachodzi taka potrzeba),
  • instalacja i/lub konfiguracja urządzenia (opcjonalne).

Jeśli więc sprzęt „odmawia posłuszeństwa”, nie łączy się z siecią lub nie drukuje prawidłowo, warto poznać przyczynę problemu i w porę wdrożyć odpowiednie kroki. Naprawa zawsze będzie tańszą opcją niż zakup nowego sprzętu.

Warto te czynności zlecać specjalistom, którzy znają nie tylko ogólne zasady działania sprzętu drukująco-kopiującego, ale też są zaznajomieni ze specyfiką urządzeń poszczególnych producentów.

Kompleksowa obsługa klienta

Niektóre firmy, oprócz sprawnie przeprowadzonego serwisu drukarek, oferują usługi dodatkowe, takie jak wymiana tuszu lub tonera oraz sprzedaż innych materiałów eksploatacyjnych (oryginalnych i zamienników) do różnego typu urządzeń drukujących. Dobrze, jeśli w asortymencie znajdują się nie tylko materiały przeznaczone do najpopularniejszych modeli drukarek, ale także do tych rzadziej spotykanych na rynku.

Niektóre przedsiębiorstwa świadczą ponadto usługi serwisowe elektroniki. Często bowiem okazuje się, że wadliwa jest nie tyle drukarka lub kopiarka, ale na przykład oprogramowanie komputerowe lub sam komputer. Takie całościowe spojrzenie na problem techniczny to gwarancja zadowolenia klienta.

Wygodny sposób serwisowania sprzętu drukującego

Istotną barierą dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z awarią drukarki, jest dostępność wyspecjalizowanych firm serwisujących. Okazuje się na przykład, że w danej miejscowości nie działa żadne godne polecenie przedsiębiorstwo. A wysyłka i tak już uszkodzonego sprzętu bywa przecież ryzykowna.

Z pomocą przychodzą na szczęście takie firmy jak AGMA, udostępniające specjalne punkty przyjęć.  Na terenie całego województwa śląskiego rozlokowano serwisy partnerskie, do których można oddać wadliwą drukarkę, a stamtąd trafia ona bezpośrednio do punktu napraw w Mysłowicach.

To świetny przykład otwarcia się na klienta, który chciałby skorzystać z usługi serwisowej.

Materiał partnera