tanie busy do UK

Dlaczego Anglia to popularny kierunek przeprowadzek wśród Polaków?

Polacy często decydują się na emigrację do innego kraju. Zarówno młodzi, jak i starsi obywatele Polski odkrywają inne państwa w poszukiwaniu idealnego miejsca dla siebie. Dużą popularnością w tym przypadku cieszy się Anglia. Nawet teraz, po Brexicie, spora część osób wciąż decyduje się na wyjazd na wyspy. Odpowiadamy na pytanie – dlaczego Polacy tak chętnie przeprowadzają się do Wielkiej Brytanii?

Anglia, czyli realne możliwości zarobkowe

Czynnikiem wpływającym na decyzję dotyczącą emigracji jest bez wątpienia kwestia finansowa. Zarobki w Polsce nie przynoszą bowiem satysfakcji wielu osobom, które w konsekwencji decydują się na przeprowadzkę do innego kraju – a jest nim właśnie Anglia.

Możliwość podjęcia w Anglii stosunkowo dobrze płatnej pracy, nawet przy braku wykształcenia wyższego, napawa wielu Polaków nadzieją. Popularność emigracji na wyspy wynika także z niższych niż w Polsce kosztów utrzymania. Ponadto bogata oferta przewoźników, którzy oferują tanie busy do UK, umożliwia zorganizowanie sprawnego i szybkiego transportu.

Łatwy język i podobieństwa kulturowe

Kolejnym ważnym aspektem, który decyduje o popularności przeprowadzek do Anglii wśród Polaków, jest język. Stanowcza większość osób zna podstawy angielskiego, które wyniosła jeszcze ze szkoły. Ci natomiast, którzy obcują z nim po raz pierwszy, z powodzeniem nauczą się go w krótkim czasie. Nawet minimalna znajomość języka angielskiego pozwala na swobodne dogadanie się z mieszkańcem UK.

Polacy często decydują się na wyjazd na wyspy również z powodu podobieństwa kulturowego między Polską a Anglią. Jak mówi specjalista z firmy TransOch, która zajmuje się świadczeniem usług transportowych Polska – Anglia:

Polacy w Anglii czują się po prostu dobrze, a wpływa na to wiele czynników. Najważniejszym z nich jest fakt, że duża część naszych rodaków zamieszkuje aktualnie wyspy, co umożliwia otrzymanie wsparcia i pomocy w niektórych sytuacjach. W UK panują także całkiem podobne obyczaje, które nie różnią się bardzo od tych, które poznaliśmy w naszym kraju.

Na wyspach istnieją również rozmaite udogodnienia dla Polaków, takie jak polskie sklepy czy pakiety telewizji w języku polskim. Wszystko to wpływa na możliwość swobodnej i szybkiej adaptacji, co znacząco obniża stres związany z przeprowadzką.

Materiał partnera