Leasing konsumencki

Dla kogo leasing konsumencki to dobre rozwiązanie?

Leasing to nie tylko niezwykle korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, ale również dla osób prywatnych. Dzięki dopasowanym do potrzeb klientów rozwiązaniom leasingu konsumenckiego, możesz skorzystać z oferty pojazdów i urządzeń w najbardziej korzystnym dla Ciebie wydaniu. Jeśli chcesz z niej skorzystać, a nie wiesz jak to zrobić, ułatwią Ci to firmy zajmujące się pośrednictwem.

Na czym polega leasing?

Leasing to jedna z metod finansowania środków trwałych w przedsiębiorstwie. Jednak z tego rozwiązania mogą skorzystać także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej.
W przypadku klientów indywidualnych, procedura działania jest podobna, a tego typu umowa nazywa się leasingiem konsumenckim.

Przyjęło się uważać, ze leasing dotyczy głównie pojazdów osobowych lub dostawczych, jednak w ten sposób można finansować także urządzenia wykorzystywane w firmie. W zakres leasingu może wchodzi sprzęt medyczny, budowlany, rolny, a nawet całe linie produkcyjne – wyjaśnia pracownik firmy Leasing Szczecin.

Umowa leasingowa łączy ze sobą sposób działania kredytu i dzierżawy. Leasingodawca przekazuje klientowi pojazd lub sprzęt, z którego leasingobiorca korzysta na określonych zasadach. Jako użytkownik nie stajesz się właścicielem przedmiotu umowy, jednak po jej wygaśnięciu zwykle możesz wykupić go na bardzo korzystnych warunkach. Leasing konsumencki to często dobra alternatywa dla kredytu, ponieważ oznacza możliwość uproszczenia formalności do niezbędnego minimum.

Dla kogo leasing konsumencki to korzystna opcja?

Leasing konsumencki jest skierowany do osób prywatnych, czyli takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W tym przypadku przedmiotem umowy zwykle są pojazdy osobowe. Leasing konsumencki jest korzystniejszy od kredytu na samochód, ponieważ wymaga mniejszej ilości procedur i dokumentów, a także nie przyczynia się do obniżenia zdolności kredytowej.

Jeśli chciałbyś rozpocząć leasing konsumencki, ale nie wiesz, gdzie uzyskasz najlepsze warunki, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy współpracującej z leasingodawcami. Dzięki temu zyskujesz dostęp do wielu atrakcyjnych ofert i możesz wybrać spośród nich taką, która najbardziej Ci odpowiada. Działalność takich firm jest bardzo elastyczna – możesz kontaktować się z nimi w dogodnej dla Ciebie formie, a dzięki współpracy z profesjonalistami masz pewność, że opcja, z której skorzystasz, na pewno Ci się opłaci.

Materiał partnera