Dezynsekcja termiczna – zwalczanie szkodnikow cieplem

Dezynsekcja termiczna – jak pozbyć się szkodliwych owadów?

Dezynsekcja termiczna, czyli zwalczanie szkodliwych owadów i innych szkodników przy wykorzystaniu ciepła, to rozwiązanie bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i ludzi. Do jej przeprowadzenia są wykorzystywane nowoczesne rozwiązania, gwarantujące skuteczność na wysokim poziomie. Co więcej, porównując tą metodę z chemiczną, można zauważyć lepszą efektywność przy utrzymaniu łatwości jej przeprowadzenia. Co warto wiedzieć o dezynsekcji termicznej?

Dezynsekcja termiczna – najważniejsze informacje

Dezynsekcja termiczna to doskonałe rozwiązanie pozwalające pozbyć się owadów za pomocą działania ciepła. Metoda ta może być przeprowadzana również przy wykorzystaniu niskich temperatur – wówczas jest wykorzystywany suchy lód bądź zimna mgła.

Każdorazowo technika wykonania prac jest dopasowywana do indywidualnej sytuacji. Czynnikami decydującymi o wyborze właściwej są m.in. rodzaj i liczba szkodników czy też miejsce ich zasiedlenia

– wyjaśnia ekspert z firmy STANKAR. Dodaje, że jest to doskonały sposób na usunięcie szkodników, które zyskały odporność na środki chemiczne.

Dezynsekcja termiczna jest najczęściej wykorzystywana w celu pozbycia się:

  • pluskwy domowej,
  • żywiaka chlebowego,
  • trojszyka gryzącego,
  • mlika mącznego,
  • orzechowca,
  • roztoczy.

Usuwanie owadów i innych szkodliwych organizmów przy wykorzystaniu wysokiej temperatury jest dobrym rozwiązaniem również w stosunku do małych osobników. Ciepłe powietrze dotrze wszędzie i skutecznie rozprawi się nawet z najmniejszymi osobnikami, ukrytymi w różnych zakamarkach.

Dlaczego warto wykonywać dezynsekcję termiczną?

Dezynsekcja termiczna to metoda usuwania osobników, która cieszy się ogromną popularnością. Duże zainteresowanie nią wynika z wysokiej skuteczności, ale też łatwości przeprowadzenia tej procedury. Pomieszczenia, w których będą realizowane prace, nie muszą być opróżnione. Wystarczające jest usunięcie jedynie żywności i innych wrażliwych akcesoriów na zewnątrz – temperatura powyżej 60 stopni Celsjusza mogłaby im bowiem zaszkodzić.

Dezynsekcja termiczna nie pozostawia również w powietrzu toksycznych substancji – jest całkowicie bezpieczna dla domowników, ale dzięki temu nie wymaga również kilkukrotnego i dokładnego czyszczenia wszystkich powierzchni. Osoby decydujące się na skorzystanie z tej opcji doceniają w niej również możliwość pozbycia się nie tylko owadów, ale też jajeczek czy larw – dezynsekcja jest bowiem przeprowadzana w 100%, bez ryzyka uzyskania niepełnych efektów. Warto zaznaczyć, że czas wykonania prac jest krótki, a osoba je prowadząca nie musi używać odzieży ochronnej czy też uzyskiwać odpowiednich pozwoleń na wykorzystywanie chemikaliów.

Materiał partnera