sprzatanie biur firma sprzatajaca

Czyste biuro jako wizytówka firmy

Konieczność utrzymywania porządku w biurze wydaje się oczywistą sprawą. Wygląd miejsca, którego praca napędza działanie całego przedsiębiorstwa, przekłada się na opinię odwiedzających o całym biznesie. Chociaż porządek jest czymś niedostrzegalnym, twoi kontrahenci, klienci czy kandydaci na pracowników na pewno zauważą bałagan w open spasie czy brud w biurowej łazience.

Sprzątanie biura jest ważne

Czy zdarzyło ci się wyjść ze sklepu lub restauracji, bo przeszkadzał ci tam widoczny bałagan lub nieświeży zapach? Jak często sprzątałeś w pośpiechu własny dom przed pojawieniem się gości? Nieporządek we wnętrzach jest czymś niepożądanym i źle świadczy o użytkownikach tych pomieszczeń. Nikt z nas nie chce być kojarzony z bałaganem, chaosem lub co gorsza – z brudem. Poza tym, że bałagan źle wygląda, utrudnia pracę. W nieuporządkowanej przestrzeni trudniej jest się skupić. Sam kurz jest natomiast nośnikiem roztoczy i innych nieprzyjaznych nam mikroorganizmów, które mogą przyczyniać się do osłabienia zdrowia. Regularne sprzątanie biura jest więc bardzo ważne, a nawet niezbędne.

Kiedy zatrudnić firmę sprzątającą?

Ścieranie kurzy z biurek i monitorów, sprzątanie pomieszczeń socjalnych i łazienki można scedować na pracowników biura, jeśli firma jest mała. Kilkuosobowy zespół może podzielić się obowiązkami w zakresie utrzymania porządku w miejscu pracy, jednak prędzej czy później należy spodziewać się konfliktów, chociażby na tle nieregularnie wyrzucanych śmieci. Bieżące czynności porządkowe, jak np. zmywanie kubków po kawie każdy może i powinien wykonywać samodzielnie. Jednak każde, nawet małe biuro powinno przynajmniej raz w tygodniu korzystać z obsługi firmy sprzątającej. Profesjonalne sprzątanie może odbywać się poza godzinami pracy biura, dzięki czemu ekipa nie będzie przeszkadzała w jego codziennym funkcjonowaniu.

Takie elastyczne podejście do klientów prezentuje firma sprzątająca Polita ze Szczecina. Terminy i zakres usług są ustalane indywidualnie z każdym zleceniodawcą. W ramach regularnej obsługi ekipa sprzątająca może zajmować się np. czyszczeniem łazienek wraz z uzupełnianiem podajników na mydło, papier i ręczniki, sprzątaniem kuchni (łącznie z czyszczeniem ekspresu do kawy i mikrofalówki), odkurzaniem biurek i wykładzin, wyrzucaniem śmieci itd. W razie potrzeby firma wykonuje usługi ekstra, w tym pranie dywanów i mycie okien.

Zlecenie prac porządkowych w biurze fachowcom to najlepszy sposób na utrzymanie czystości w miejscu pracy, a w dużych firmach jest obecnie standardem.

Materiał partnera