Czym zajmują się fabryki aerozoli?

Fabryki aerozoli są nieocenione nie tylko w przemyśle medycznym, ale także chemicznym czy kosmetycznym. To właśnie one zajmują się napełnianiem aerozoli i pojemników ciśnieniowych. Dzięki temu przemysł może sprawnie funkcjonować, a Ty masz możliwość zakupu ulubionego dezodorantu lub niezbędnego lekarstwa. Placówki tego typu mają jednak więcej zadań niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Dowiedz się więc, czym się dokładnie zajmują!

Fabryki aerozoli – jakie są ich zadania?

Zapewne na co dzień nie zastanawiasz się, jak powstał Twój ulubiony suchy szampon czy też pianka do czyszczenia tapicerki. Takie przedmioty i im podobne produkowane są właśnie w fabrykach aerozoli.

Zadaniem takich placówek jest napełnianie aerozoli i pojemników ciśnieniowych na zlecenia firm produkcyjnych. Dzięki temu do użytku są przeznaczone wszelkiego rodzaju wyroby kosmetyczne, chemia gospodarcza, komputerowa czy też produkty techniczne. Dezodoranty, pianki, lakiery, osuszacze, silikony, smary… fabryka aerozoli nie ogranicza się do jednego sektora gospodarki.

Ponadto doświadczone fabryki dysponują własnymi recepturami oraz napełniają wyroby w oparciu o dostarczone wsady. Powinny również mieć szeroką gamę gazów pędnych, takich jak propan, propan-butan, CO2 czy azot. Dzięki takim zakładom możliwe jest napełnienie pojemników o różnej pojemności – zaczynając od 35 po 750 ml. W dodatku, z pomocą dobrych fabryk, firmy produkcyjne mają możliwość całkowitej personalizacji opakowań i wyboru najlepszych zamknięć.

Dodatkowe usługi fabryk aerozoli

Dobra fabryka aerozoli powinna świadczyć również dodatkowe usługi, które będą otwierały jeszcze większe możliwości przed klientami. Tak jest w przypadku zakładu WATS Piasecki i Wspólnicy Sp. J., który jest liderem produkcji aerozoli, przy czym dba o środowisko naturalne. Potwierdzeniem najwyższej jakości usługi są ich certyfikaty i działanie zgodnie ze standardami opartymi o ISO 22716 GMP. Takie placówki mają nawet w ofercie testy obowiązkowe, ostrzeżenia i piktogramy niezbędne dla danego produktu.

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zlecić pracę konkretnej fabryce aerozoli, zwróć uwagę przede wszystkim na jej doświadczenie. Przy realizacji takiego zadania najważniejsze są wiedza, nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowany zespół.

Warto również zwrócić uwagę na placówkę, która współpracuje z dobrymi studiami graficznymi, będącymi w stanie zaprojektować oryginalne opakowania. Jeśli do tego fabryka może pomóc w aspektach prawnych, doradzając, jakie wymagane prawem informacje trzeba nanieść na opakowania, jest to dodatkowe udogodnienie dla klienta.

Materiał partnera