Alpinista przemysłowy

Czym zajmują się alpiniści przemysłowi?     

Alpinizm już od razu kojarzy się z zawodową wspinaczką wysokościową w górach. Zastosowanie umiejętności, wiedzy, a także specjalistycznego sprzętu alpinistycznego pozwoliło jednak na spopularyzowanie pracy, jaką jest alpinizm przemysłowy. Kiedyś, alpiniści przemysłowi znani byli wyłącznie z mycia okien oraz elewacji wysokich wieżowców, niemniej jednak obecnie wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług alpinistów także do prac remontowo-budowlanych, dekarskich i porządkowych. Sprawdź, czym jeszcze zajmują się alpiniści przemysłowi.

Alpinizm przemysłowy – co to właściwie jest?

Alpinizm przemysłowy to technika pracy, która opiera się na zdobyciu odpowiedniej wiedzy, a także niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu.

Alpiniści przemysłowi wykonują różnego rodzaju prace na wysokościach we wszystkich miejscach, do których nie ma możliwości innego dotarcia. – mówi przedstawiciel Elbrus, ekipy alpinistycznej z Wrocławia. – Ich praca polega głównie na wykorzystaniu technik linowych z użyciem odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu w bezpieczny sposób są w stanie dotrzeć do powierzchni znajdujących się nawet bardzo wysoko. Oprócz niezbędnego doświadczenia, alpiniści w pracy muszą również wykazywać się dużą siłą i wytrzymałością, ponieważ niejednokrotnie pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Czym zajmują się alpiniści przemysłowi?

Alpinista przemysłowy większości osób z pewnością kojarzy się z pracami porządkowymi, m.in. myciem okien i bez wątpienia jest to jedna z najbardziej popularnych prac, które wykonuje. Zawodowi alpiniści dokładnie, a także szybko oczyszczą budynek i okna z użyciem specjalnych środków czystości, dzięki czemu obiekt pozostanie nie tylko estetyczny, ale również zadbany od strony wizualnej. Co więcej, ekipy alpinistyczne zajmują się również montażem reklam i bilbordów reklamowych. Reklamy zamontowane na wysokościach to dobry sposób na strategię marketingową, który przyciągnie uwagę przechodniów, a tym samym dana firma, a także produkt mają szanse zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów. Z tego powodu zatrudnienie alpinisty przemysłowego to niezbędny krok, który nie tylko umożliwi zawieszenie banerów reklamowych, ale zawodowiec zadba również o to, żeby konkretne reklama była jak najlepiej widoczna i wyeksponowana.

W czym jeszcze specjalizuje się alpinista przemysłowy?

Tak naprawdę zakres prac alpinistów przemysłowych jest niemal nieograniczony, a ich usługi potrzebne są wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości innego sposobu wykonania zadania, niż praca na wysokości. Sprawdźmy, co jeszcze wchodzi w zakres prac alpinistów.

 • Odśnieżanie dachów i usuwanie innych zagrożeń, takich jak sople lub obluzowane elementy dachów i rynien,
 • Czyszczenie elewacji i blach,
 • Naprawa, uszczelnianie, malowanie i impregnowanie dachów,
 • Naprawa i czyszczenie rynien,
 • Montaż rur spustowych,
 • Montaż oraz rozbiórka i wyburzenia kominów,
 • Usługi elektryczne i spawalnicze,
 • Usługi dekarskie,
 • Praca w przestrzeniach zamkniętych,
 • Wycinka drzew oraz gałęzi,
 • Zabezpieczenia elementów stalowych.
 • pracownicy przeszli specjalne szkolenia, a także czy posiadają odpowiednie kwalifikacje i niezbędny sprzęt przeznaczony do konkretnych prac. Nie tylko zapewni nas to o bezpiecznym wykonaniu pracy na terenie przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim będziemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie oraz solidnie.
Materiał partnera