Kasa fiskalna online

Czym się różnią tradycyjne kasy fiskalne od kas online?

Każdy początkujący przedsiębiorca musi zakupić kasę fiskalną, dzięki której będzie mógł rejestrować sprzedaż oraz obrót w swojej działalności. Wybór odpowiedniej kasy może okazać się kluczowy dla wygody zarówno właściciela firmy, jego pracowników jak i klientów, dlatego tę decyzję należy wcześniej dokładnie przemyśleć. Sprawdź, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tradycyjnymi kasami fiskalnymi, a kasami online.

Czym charakteryzują się tradycyjne kasy fiskalne?

Tradycyjne kasy fiskalne są znanym każdemu urządzeniem, będącym jednym z podstawowych elementów wyposażenia sklepów oraz firm. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę ze wszystkich funkcji kas oraz głównych celów, dla których okazały się one być niezbędną częścią większości przedsiębiorstw. Kasy fiskalne pozbawione możliwości tworzenia kopii elektronicznych drukowały zazwyczaj dwa paragony, z czego jeden był przeznaczony dla klienta, a drugi dla pracownika lub samego przedsiębiorcy, przeprowadzającego codzienne zamykanie dnia pracy działalności.

Urządzenia te odpowiadają za rejestrowanie obrotu ze sprzedanych towarów, a następnie zapisują wszystkie dokonane transakcje w pamięci fiskalnej. Ten element wyposażenia nawet klasycznych kas fiskalnych jest jednak odpowiednio chroniony i zabezpieczony żywicą. Aby pierwotny cel posiadania kasy fiskalnej, czyli zapobieganie powstawania tzw. szarych stref mógł zostać spełniony, dostęp do pamięci fiskalnej ma jedynie przedstawiciel autoryzowanego serwisu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w trakcie kontroli z Urzędu Skarbowego plomby są dokładnie sprawdzane, a jakiekolwiek ich naruszenie może skutkować konsekwencjami prawnymi.

Dlaczego warto zainwestować w kasę online?

Nowoczesny odpowiednik kas fiskalnych, czyli kasy online, charakteryzują się znacznie większą ilością dostępnych funkcji oraz konfiguracji, dzięki którym przedsiębiorcy mogą otrzymać urządzenie idealnie dopasowane do swojej działalności. Poza koniecznością zapewnienia stałego połączenia z siecią i Centralnym Rejestrem Kas, kasy online zapewniają właścicielowi firmy znacznie większą wygodę. Dodatkowo przed ich uruchomieniem nie jest wymagane złożenie wniosku w Urzędzie Skarbowym o otrzymanie numeru ewidencyjnego, jak miało to miejsce w przypadku tradycyjnych kas, ponieważ posiadacze kas online otrzymują numer podczas pierwszego łączenia kasy z siecią.

W nowoczesnych sklepach korzysta się obecnie z całych systemów odpowiadających za sprzedaż i ewidencję wszystkich przeprowadzonych w ciągu dnia transakcji oraz operacji. Dodatkowo w takich przedsiębiorstwach punkty uiszczania opłat składają się z kilku stanowisk, przez co właściciele muszą inwestować w kilka kas, co może wprowadzać sporo niejasności czy chaos podczas pracy. Doskonałym rozwiązaniem jest więc zainwestowanie w kasę online, oferowaną przez firmę Telbit, która łatwo połączy się z takimi systemami i zapewni płynną i intuicyjną obsługę nawet na kilku stanowiskach jednocześnie.

Kolejnym aspektem przemawiającym za zakupieniem kasy online jest rozporządzenie, według którego poszczególne branże muszą wymienić standardowe kasy na nowocześniejsze urządzenia. Wybranie kasy online zaoszczędzi przedsiębiorcy czasu oraz pieniędzy, kiedy pojawi się konieczność przejścia na nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązanie. Dodatkowo ze względu na narzucony odgórnie obowiązek dostosowania się do nowych wymogów, niektórzy właściciele działalności mogą skorzystać z ulg na zakup urządzenia. Dzięki temu można otrzymać nowoczesną i funkcjonalną kasę fiskalną za znacznie niższą cenę i tym samym ułatwić sobie codzienną pracę.

Materiał partnera