Zakład pogrzebowy

Czym się kierować, wybierając zakład pogrzebowy?

Wiele osób ma duży dylemat w wyborze zakładu pogrzebowego. Podjęcie decyzji utrudniają trudne emocje, które przeżywa się w żałobie. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z organizacją pochówku, czyli tak zwanej ostatniej drogi zmarłego? W poniższym tekście poznasz wskazówki, ułatwiające znalezienie firmy, która stanie na wysokości zadania i zorganizuje pogrzeb z szacunkiem dla zmarłego i jego bliskich. 

Lokalizacja zakładu pogrzebowego

Po pierwsze zakład pogrzebowy powinien być zlokalizowany w dogodnym dla bliskich zmarłego miejscu. Ułatwi to wizyty w siedzibie firmy, na których trzeba ustalić szczegóły dotyczące organizacji pochówku oraz eliminuje niepotrzebny stres związany z transportem zwłok lub dostarczeniem nagrobka. Ponadto lokalne zakłady pogrzebowe bardzo dobrze znają okoliczne nekropolie oraz mają dobry kontakt z miejscowymi duchownymi, zarządem cmentarza czy szpitalem z chłodnią i prosektorium. Dzięki temu organizacja ceremonii przebiega szybko i sprawnie. Zanim zdecydujesz się na usługi pogrzebowe konkretnej firmy, zapoznaj się z opiniami jej klientów w internecie. Bardzo prawdopodobne, że w przypadku lokalnego przedsiębiorstwa Twoi znajomi już z nim współpracowali. Wówczas możesz zasięgnąć opinii z pierwszej ręki, co da Ci pewność, że trafisz na pracowników, którzy z wysoką kulturą osobistą, taktem i szacunkiem podejdą do organizacji pogrzebu bliskiej Ci osoby. 

Jakie usługi oferuje dobry zakład pogrzebowy?

Zakład pogrzebowy, któremu warto zlecić przygotowanie ostatniego pożegnania bliskiej osoby, działa szybko i niezawodnie oraz zapewnia kompleksową organizację pochówku. W ofercie takiej firmy powinny znaleźć się następujące usługi:

  • dopełnianie formalności i spraw urzędowych w imieniu krewnych zmarłego;
  • kamieniarstwo;
  • transport zwłok;
  • możliwość organizacji pogrzebu z kremacją, która jest coraz częściej wybieraną formą pochówku;
  • kosmetyka pośmiertna;
  • usługi florystyczne;
  • organizacja poczęstunku konsolacyjnego;
  • pomoc w przygotowaniu treści nekrologu, klepsydry i napisów na płytę nagrobną.

Kompleksowe usługi funeralne na Dolnym Śląsku oferuje Zakład Pogrzebowy GLORIA, który zajmuje się organizacją pochówków wyznaniowych i świeckich. Firma wykonuje też nagrobki z kamienia naturalnego, galanterię cmentarną oraz urny na prochy. W ofercie zakładu znajduje się również florystyka pogrzebowa, organizacja styp, międzynarodowy transport zwłok, przenoszenie grobów i ekshumacje.

Materiał partnera