Dezynfekcja obiektów publicznych

Czym dezynfekować wnętrza obiektów publicznych?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że utrzymanie higieny na najwyższym poziomie stało się priorytetem – według badań, wirus SARS CoV-2, może bowiem na niektórych powierzchniach przetrwać aż 72 godziny! Wśród niezawodnych sposobów, które pomagają ustrzec przed rozprzestrzenianiem się wirusa oraz innych zarazków, jest dezynfekcja. Co stosować w celu dezynfekcji wnętrz obiektów publicznych? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając środki ochrony?

W dobie pandemii, wśród sporej liczby Polaków (i nie tylko) wzrosły obawy co do przebywania w miejscach użyteczności publicznej. Jako konsumenci oczekujemy więc spełnienia standardów bezpieczeństwa, związanych z ochroną przed zakażeniem koronawirusem. Na zarządcach budynków użyteczności publicznej, najemcach lokali usługowych czy biur, a także na właścicielach firm i przedsiębiorstw spoczywa obowiązek dezynfekcji wnętrz oraz powierzchni.

Czemu służy dezynfekcja? Od czego zależy jej skuteczność?

Dezynfekcja służy likwidacji drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Jej skuteczność zależy w dużej mierze od doboru odpowiednich środków ochrony w postaci płynów dezynfekcyjnych o określonych właściwościach, a także ich dokładnego rozprowadzenia po dezynfekowanej powierzchni. By dezynfekcja przyniosła zamierzony efekt, korzystając ze środków ochrony, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta odnośnie produktu.

Czym dezynfekować wnętrza obiektów publicznych?

W celu odkażania wnętrz obiektów publicznych warto sięgnąć po uniwersalny płyn do dezynfekcji, który skutecznie czyści różnego rodzaju powierzchnie, takie jak ściany, sufity i blaty. Dobry płyn do dezynfekcji nie zawiera alkoholu, chloru ani łatwopalnych rozpuszczalników, jest więc bezpieczny dla skóry, wyrobów włókienniczych oraz tkanin. Wysokiej jakości płyn nie wymaga rozcieńczania i wykazuje ekspresowe działanie – proces usuwania drobnoustrojów rozpoczyna się już niespełna kilkadziesiąt sekund po naniesieniu preparatu na powierzchnię. Biobójczy płyn do odkażania oraz higienicznej dezynfekcji rąk, znajdziesz w eMDe-PACK, firmie zajmującej się sprzedażą środków ochrony dla firm, a także produkcją opakowań z tektury i polipropylenu.

Co może się przydać?

Mimo, że wysokiej klasy środek do dezynfekcji powinien być neutralny dla skóry, to zbyt częsty kontakt skóry z chemicznym środkiem ochrony, może spowodować podrażnienie. W celu jego zapobiegania, warto stosować podczas dezynfekcji winylowe rękawiczki ochronne, które zabezpieczą skórę Twoich dłoni przed długotrwałym kontaktem z substancją.

Materiał partnera