Transport kontenerów

Czym charakteryzuje się transport kontenerów?

Transport i spedycja krajowa oraz międzynarodowa to szeroki zakres usług, których wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i bogatego doświadczenia. Takie czynności jak przewóz kontenerów są dość zaawansowane, dlatego wskazane jest fachowe podejście do tematu. Obecnie dość popularną grupę usług stanowi transport kontenerów 20’ oraz 40’. Czym się on charakteryzuje i co warto na ten temat wiedzieć?

Jak przebiega transport kontenerów 20’?

Kontenery 20-stopowe zwykle są transportowane przy zastosowaniu specjalnych pojazdów ciężarowych oraz naczep z żurawiami samozaładowczymi. Bardzo ważne jest to, by firma zajmująca się transportem kontenerów wraz z ich załadunkiem i wyładunkiem dysponowała żurawiami HDS. Dzięki temu klient nie musi ponosić bowiem dodatkowych kosztów związanych z wynajmem dźwigu.

Wybierając odpowiednie przedsiębiorstwo przewozowo-logistyczne, masz pewność, że ładunek na kontenerze 20’ dotrze na miejsce sprawnie i bez szwanku.

Transport kontenerów 40’ – czym się cechuje?

Kontenery 40-stopowe całkowicie odmieniły metody mobilnego magazynowania zarówno na budowach, jak i na placach w siedzibach firm. Żeby je transportować z punktu A do punktu B, również potrzebny jest jednak profesjonalny sprzęt. W przypadku transportu kontenerów 40’ wymagane są między innymi zestawy ciężarowe z żurawiami HDS, dzięki którym załadunek kontenerów przebiega szybko, sprawnie i precyzyjnie. Ciągnik siodłowy z HDS-em da się ponadto przypiąć do naczepy niskopodwoziowej lub typu platforma. W ten sposób możliwe jest przewożenie każdego ładunku, niezależnie od jego wymiarów.

Ważne, by transport takich elementów odbywał się przy udziale wykwalifikowanej kadry, która zadba o to, by proces przebiegał sprawnie, bez zakłóceń i z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa. Dodatkowo warto zadbać o to, by kontenery 40’ były objęte ubezpieczeniem.

Jakie firmy zajmują się transportem kontenerów?

Jak już zostało wspomniane, transport kontenerów to usługa wymagająca odpowiednich kompetencji i zaplecza. Z tym zadaniem doskonale radzi sobie taka firma jak Trans-Stal. To przedsiębiorstwo transportowo-spedycyjne, które działa w branży od 1984 roku. Siedziba zlokalizowana jest w Luboniu koło Poznania, w województwie wielkopolskim, przy ważnych trasach A2 Poznań-Warszawa oraz S5 Wrocław-Poznań.

W ramach kompleksowych usług przewozowych Trans-Stal oferuje transport kontenerów 20’ i 40’ w dowolne miejsce w Europie, wraz z załadunkiem oraz załadunkiem HDS. Specjaliści z tej firmy zajmują się wszystkimi kwestiami logistycznymi i  zabezpieczeniem przewożonego ładunku.

Materiał partnera