Hydropiaskowanie

Czym charakteryzuje się hydropiaskowanie?

Hydropiaskowanie jest procesem, który polega na dokładnym wyczyszczeniu danej powierzchni za pomocą ścierniwa wymieszanego z wodą w zbiorniku. Mokre ścierniwo jest następnie poddawane tłoczeniu pod ciśnieniem z kompresora aż do przewodu piaskarskiego. Rezultat hydropiaskowania jest podobny do tradycyjnej metody piaskowania z tą różnicą, że ogranicza się pylenie o 95%. Na czym dokładnie polega?

Jakie zalety ma hydropiaskowanie?

Hydropiaskowanie wiąże się z połączeniem wody i piasku, a namoczony piasek posiada zwiększoną energię kinetyczną, co z kolei wpływa na wyższą skuteczność tego procesu. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy inwestorowi zależy na bezpyłowej pracy. Hydropiaskowanie może być przeprowadzane nawet we wnętrzu budynków, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla środowiska, jak i dla pracowników. To także sposób na usunięcie starych powłok i zanieczyszczeń oraz zwiększenie funkcjonalności powierzchni na następne lata. Hydropiaskowanie konstrukcji stalowych pozwala z kolei osiągnąć efekt zbliżony do procesu szlifowania.

Gdzie można stosować hydropiaskowanie?

Hydropiaskowanie ze względu na swoje zalety, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu branż. Znalazło zastosowanie m.in. w czyszczeniu betonu, zbiorników, konstrukcji stalowych oraz cegły i kamienia. Hydropiaskowanie betonu daje możliwość dokładnego wyczyszczenia obiektu i przygotowania go pod następne etapy malowania lub reprofilacji. Czyszczenie zbiorników z kolei pozwala rozwiązać kłopot z wieloma zabrudzeniami takimi, jak pył, sól czy zatłuszczenia. Piaskowana powierzchnia stalowa jest natomiast bardziej szorstka i oczyszczona, dlatego sprawdza się do nakładania następnych warstw powłok malarskich, które zabezpieczą przed korozją. Profesjonalne i dokładne oczyszczanie oferuje m.in. piaskowanie konstrukcji TATRA, które stosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne z tej dziedziny.

Dlaczego warto stosować metodę hydropiaskowania?

Hydropiaskowanie to profesjonalna technika czyszczenia elewacji oraz dużych powierzchni. Łączy w sobie zalety czyszczenia za pomocą wysokiego ciśnienia z zaletami piaskowania. Czyszczenie powierzchni poprzez obróbkę strumieniowo ścierną daje spektakularne efekty usuwania nawet zestarzałych zabrudzeń, powłok malarskich i rdzy. Specjaliści oferujący hydropiaskowanie korzystają z profesjonalnego sprzętu, dzięki czemu całość prac przebiega szybko i skutecznie. Proces zapewnia również doskonałą przyczepność farb oraz lakierów do wyczyszczonej powierzchni.

Materiał partnera