nowoczesne meble hotelowe

Czym charakteryzują się nowoczesne meble hotelowe?

Nowoczesne meble hotelowe powinny zapewniać komfortowy wypoczynek odwiedzającym hotel gościom oraz pasować do wystroju wnętrza i stylu, w jakim urządzony jest pensjonat. Aranżacja pokoju i jego wyposażenie wpływa bowiem na zadowolenie gości. Meble muszą być zatem funkcjonalne i estetyczne, a także wytrzymałe. Pomimo intensywnej eksploatacji sprzęty powinny wyglądać jak nowe.

Nowoczesne meble hotelowe, czyli jakie?

Estetyczne, solidne i trwałe – dokładnie takie powinny być nowoczesne meble hotelowe. Liczy się jakość wykonania i zastosowanych materiałów, co de facto przekłada się na wygląd sprzętów. Meble hotelowe powstają zatem najczęściej z grubych i mocnych płyt meblowych lub litego drewna. Nie bez znaczenia pozostaje także kolorystyka – najczęściej spotkać można uniwersalne odcienie jasnego i ciemnego drewna oraz biel i szarości, które pasują do każdej aranżacji.

Dziewięć kompletnych kolekcji umeblowania utrzymanych w różnych stylistykach oferuje producent mebli hotelowych FURNIMEB. W każdej linii dostępne są łóżka i szafki nocne, pojemne garderoby, biurka i stoliki. Można wybierać różne elementy, co pozwala dopasować wyposażenie do standardów hotelu oraz wielkości pokoi. Dodatkowe wyposażenie stanowią wygodne meble tapicerowane, czyli zestawy wypoczynkowe. Proste i minimalistyczne meble w stonowanej kolorystyce świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, a meble z ozdobnymi wykończeniami wniosą nieco luksusu i elegancji do klasycznych aranżacji.

Jak urządzić nowoczesny pokój hotelowy?

Spójna kolorystyk i jednolity styl to podstawowe cechy nowoczesnego wnętrza – tak urządzony pokój hotelowy sprzyja dobremu samopoczuciu oraz wypoczynkowi, a także pomaga zbudować dobre wrażenia z pobytu. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że aranżacja pokoju wpływa na to, czy goście zdecydują się wrócić lub polecić hotel znajomym.

Najważniejszym elementem w pokoju jest oczywiście łóżko, które powinno być wyposażone w wygodny materac. Ramy łóżka muszą być dopasowane stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenie, nie tylko do szafek nocnych. W każdym pokoju musi znaleźć się także system do przechowywania ubrań i bagaży, tak aby goście mogli poczuć się komfortowo. Oprócz tego standardem w większości hoteli jest biurko i stolik. Wiele osób pracuje zdalnie lub wykonuje obowiązki służbowe w delegacjach, dlatego goście powinni mieć zapewnione miejsce do pracy. Warto pokusić się także mały zestaw wypoczynkowy, na przykład sofę lub komplet foteli, zwłaszcza przy meblowaniu większych pokoi.

Materiał partnera