wynajem aut krotkoterminowy do celow sluzbowych

Czy warto wynajmować samochody do celów służbowych?

W biznesie stosuje się różne rozwiązania, a wynajmowanie samochodów do celów służbowych jest jedną z najpopularniejszych praktyk. Ma ono sens, gdy podróż odbywa się na duże odległości, na przykład pociągiem lub samolotem. Zdaje także egzamin w sytuacjach, gdy jednorazowo potrzebne jest większe auto.  Jaki rodzaj najmu oferują firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów i co przemawia na korzyść ich oferty?

Długo- i krótkoterminowe wynajęcie auta – różnice

Krótkoterminowe wynajęcie auta sprawdza się, gdy potrzebujemy konkretnego modelu samochodu tylko na pewien czas. Długoterminowy najem dotyczy z kolei co najmniej kilkutygodniowego korzystania z samochodu. W przypadku wynajmowania samochodów do celów służbowych umowę najczęściej podpisuje się na kilka dni.

Warszawa, jako stolica Polski i największe miasto w kraju, to najczęściej odwiedzane miejsce w celach zawodowych. Nic dziwnego, że to właśnie tam funkcjonuje dziś najwięcej wypożyczalni pojazdów. Firmy wypożyczające samochody oferują uniwersalne auta średniej klasy, ale i busy, a nawet luksusowe samochody czy limuzyny. W zależności od potrzeb klienta dostosowują też ofertę do czasu najmu. Cennik zależy od rodzaju samochodu oraz ilości dni lub tygodni korzystania z niego.

Wynajmowanie samochodów do celów służbowych i wszystkie zalety takiego rozwiązania

-Korzystanie z usługi typu „rent a car” ma wiele zalet. O niektórych można się przekonać podczas wyjazdów turystycznych. Kiedy wybieramy się gdzieś, by zwiedzić dany region kraju lub po prostu konkretne miasto – często nie opłaca się nam jechać tam własnym samochodem. Inaczej jest, kiedy już znajdziemy się na miejscu. Wtedy posiadanie pojazdu do własnej dyspozycji bardzo ułatwia i przyspiesza poruszanie się, uniezależnia nas od transportu publicznego oraz sprawia, że podróżowanie jest wygodniejsze

– tłumaczy właściciel wypożyczalni aut 57 RENT i ma w tym dużo racji. Podróże służbowe bardzo często prowadzą przecież miast oddalonych od miejsca zamieszkania nawet o kilkaset kilometrów. Trasa przebyta pociągiem jest męcząca i stresująca. Jeśli na miejscu nie czeka na Ciebie wynajęte auto, jesteś skazany na poruszanie się komunikacją miejską.

Zdarza się również, że do Polski w interesach przylatują osoby na stałe pracujące poza jej granicami. Podstawiony na lotnisko samochód, to w ich przypadku konieczność. Firmy zajmujące się wypożyczaniem pojazdów bardzo często umożliwiają takie rozwiązanie. Po rozmowie z klientem i omówieniu wszystkich szczegółów odsyłają wybrany przez niego samochód w ustalone wcześniej miejsce.

Materiał partnera