plantacja truskawek

Czy warto stosować ścielarkę do truskawek?

Jeśli chcesz, aby Twoje plony truskawek były naprawdę obfite, zainwestuj w odpowiednią maszynę. Idealnym wyborem jest specjalistyczny sprzęt zwany ścielarką do truskawek. Jego specjalna budowa i przeznaczenie umożliwiają efektywne i precyzyjne rozłożenie słomy w kilkakrotnie krótszym czasie. Nie dość, że zaoszczędzasz czas, to również mnóstwo pieniędzy. Co musisz wiedzieć o ścielarce do truskawek?

Ścielarka do truskawek – charakterystyka

Sprzęt tego typu gwarantuje duże zaoszczędzenie Twojego czasu i widoczny zysk z bardzo obfitych plonów. Automatycznie wiąże się to z ogromnymi finansowymi korzyściami, tym bardziej, jeśli Twoim głównym zajęciem jest uprawa truskawek.

Wyobraź sobie, rozrzucenie na 1 hektarze plantacji od 3 do 5 ton słomy. Czy byłoby to możliwe do wykonania ręcznie? Odpowiedź nasuwa się sama, dlatego inwestycja w ścielarkę do truskawek zwraca się z nawiązką. W dodatku sprzęt tego typu doskonale sprawdzi się w przypadku innych upraw np. borówek amerykańskich, dyń, kabaczków, czy też papryki.

Obecnie na rynku można znaleźć tak dobre jakościowo maszyny, że bezbłędnie kierują rozrzucany mulcz pomiędzy rzędy. Nie musisz martwić się o to, że słoma zostanie zmarnowana, a uprawa uszkodzona w jakikolwiek sposób.  Ścielarki nie popełniają błędów.

Zalety ścielarki do truskawek

Maszyna tego typu ma mnóstwo zalet, takich jak:

  • ochrona gleby przed erozją,
  • ograniczenie wypłukiwania gleby i parowania wody,
  • zachowywanie wilgotności na pożądanym poziomie,
  • funkcje termoregulacyjne,
  • ochrona przed przemarznięciem ziemi,
  • stanowienie bariery dla wzrostu chwastów,
  • zapobieganie nadmiernemu przegrzaniu od słońca.

Inwestując w wykonanie prac przy pomocy sprzętu tego typu w odpowiednim okresie, czyli między zawiązaniem kwiatostanów a rozwojem owoców, zapewniasz uprawom ochronę przed gniciem i grzybami, a także pleśnią. Nawet rozkładająca się warstwa słomy, która zostanie po zbiorach, spełni dodatkową funkcję. Zasili glebę, co pozytywnie wpłynie na przyszłoroczne plony.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem niedrogiej i skutecznej ścielarki do truskawek, zainwestuj w sprzęt firmy Dozagro, która działa na rynku ponad 20 lat. Ich maszyny są w stanie sprawnie rozścielić nie tylko słomę, ale też sianokiszonkę, więc są przydatne w wielu sytuacjach. Solidne ścielarki, które idealnie nadają się nie tylko do truskawek, ale też innych owoców i warzyw, mają system cięcia słomy nawet na 10 cm i możliwość wydłużenia bębna.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić ścielarkę do truskawek – odpowiadamy. Możesz mieć pewność, że na rynku nie ma bardziej funkcjonalnego i wydajnego sprzętu do takich zadań.

Materiał partnera